Tampere moodne kunst Tampere Majas

Tampere Maja

Neljapäeval, 30. augustil kell 17.00 avatakse Tampere Majas 12 Soome kunstniku näitus Tampere mitmekülgsest moodsast kunstist.

AvaraTaide on Tampere professionaalsete kunstnike ühing. Näitusel osaleb 12 ühingu liiget ja välja on pandud fotosid, maale, skulptuure ja installatsioone. Tööd on tehtud erinevates tehnikates traditsioonilistest maalidest ja monotüüpiatest puulõigete ja pigmendifotodeni. Ka teemade valik on lai: Soome metsad erinevatel aastaaegadel, inimese suhe loodusega ning üksindus ja elu rasked hetked, aga ka igapäevased teemad nagu tänavavaated.

„Näituse tööd on jõulised ja värvirikkad, koleda ja ilusa segu,“ tõdeb ühingu esinaine Heli Innala. Ta lisab, et „AvaraTaide ei ole kunstirühmitus vaid kunstnike toetav mittetulundusühing, mis on rajatud 2008. aastal.  Ühingu eesmärk on elavdada kujutavat kunsti Tampere ümbruses ja linna keskel on ühingul ka oma galerii Ronga.

Tartusse tulevad järgmised ühingu liikmed: Kristiina Alatalo, Carita Berg, Viljami Heinonen, Heli Innala, Urpu-Elina Korhonen, Miina Laine, Tiina Kaisa Leppänen, Kirsi Länsitie, Kanerva Niemelä, Kirsi Porrassalmi, Ilona Raipala ja Marje Viitala.

Kristiina Alatalo tegeleb maalimise ja fotograafiaga. Tema tööde märksõnad on vaikus, loodus, mõtisklus, elu imelised ja rasked hetked. Carita Berg kasutab erinevaid tehnikaid ja peenetundelisi värvivariatsioone. Tema fotod varieeruvad puulõikelistest pigmendifotodeni, kunstnik kasutab pigmente, mida on töödeldud soojuse, vaha, värnitsade abil. Viljami Heinoneni maalide teemad on igapäevased, näiteks tänavavaated ja kiiresti mööduvad hetked. Ta seab endale väljakutseid, püüdes prahist luua midagi omapärast ja monumentaalset. Heli Innalale pakub huvi fotograafia maalikunstniku vaatenurgast. Tema värvilistes töödes peegelduvad kaudselt enda kogemused, tunded ja mälestused. Ta on uurinud mütoloogiat, värve, valgust, mälestusi, kunstiajalugu. Urpu-Elina Korhonen maalib ekspressiivselt, suuri pintsleid ja harju kasutades, pinda rätiga pühkides. Aga tähtsaim tööriist on käed ja sõrmed. Nii tunnetab ta intensiivselt materjali. Miina Laine on aastaid tegelenud monotüüpiaga. Tema tööd on inspireeritud ruumidest, paikadest ja kogemustest. Üks keskseid teemasid on aga mets oma mitmekesisuses. Tiina Kaisa Leppänen maalib erinevatel aastaaegadel väljas õlivärvidega kangale ja puidule. Läbiv teema on tähelepanelikkus ning inimeste ja esemete suhestumine loodusega. Kirsi Länsitie lõikab oma suured maalitud teosed tükkideks. Ta nimetab neid „abstraktseteks ornamentideks“, moodustades omalaadsed hetkepildid. Kanerva Niemelä maalib pleki- ja linalõuendile. Osa plekipindu on värviga katmata ja koha valgus hakkab mängima teoste pinnal. Nendes mahedates ekspressioonides püüab ta materjale taaskasutada. Kirsi Porrassalmi pildid on omataolised autoporteed. Ta uurib lapsepõlves traumatiseeritud naise ärkamist naiseks, tema seksuaalsust ning traumast vabanemist. Selle läbi on ta töödesse ilmunud uusi värvinguid. Ilona Raipala maalib, joonistab ja teeb graafikat, ta uurib koleda ja ilusa vahelist suhet, valgust ja pimedust, maastikke ja aastaaegu. Marje Viitala linograafiad ja tušitööd on filosoofilised, riietatud visuaalsesse kuube ja sümboolikasse. Laad on sürrealistlik ja primitiivne.

Näitus jääb avatuks kuni 29.9.2012. Tampere Maja galerii on avatud iga päev kell 9 – 18, sissepääs tasuta. Tere tulemast!

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht