Tanel Tolstingu ja Andrus Raagi „Rännakud 2.5“ Vana- Võromaa Galeriis

Reedel 9. august kell 19.00 avatakse Tanel Tolstingu ja Andrus Raagi näitus „Rännakud 2.5“. Andrus Raag ja Tanel Tolsting on sõbrad, kolleegid, sama kooli ja kandi mehe. Võru kunstnikena on mõlemad lõpetanud Tartu Ülikooli maalikunsti osakonna. Taneli lõputööde seeria “Rännakud” on jätkuvalt arenev suurteos. Näitusel “Rännakud 2.5” otsustasid sõbrad jõud ühendada, et anda avapauk näitusesaalis, mis juba vene ajast võrukatele kuulsa ja külastatud näitusesaalina tuntud on.

Tanel tutvustab oma rändamisi ja teoseid järgnevalt: “Mu enda seos rändamistega on üsna mitmetasandiline. Ühelt poolt ma rändan maalimise ajal, teist pidi ma näen öistel rännakutel järgmise päeva kavandeid ja kolmandat pidi on mu rännakud saanud võimalikeks tänu naistele, kes kõik kujutavadki endast sidemeid erinevate maailmadega. Viimane on ka põhjuseks, miks ma just naisi oma töödel nii palju kujutan.

Sarnaselt sügissemestriga, kui maalisin Tiiu Linnu portreesarja, on nüüdsed tööd küll kõik samuti keskendunud naise olemusele, kuid neil kõigil on naise nägu varjatud. Vaid ühel tööl on nägu nähtav ning seegi sarnaneb pigem koletisega. Nõnda tekib vaatajale näitusest pigem arendav ülesanne, sest ta tegeleb situatsiooni mõistatamisega. Teiselt poolt kogeb vaataja naudingut, sest tegemist on hoolikalt valitud värvikompositsioonidega.”

Andrus: „Minu esitatud maalid on retrospektiivse iseloomuga. Hulga on neid töid, mis on pärit mu varasematest kollektsioonidest. Läbisegi on nad paigutatud päris uute, selle näituse tarbeks, maalitud maalidega. Vaataja võib näha kuidas ühed ja samad teemad läbi aastate ikka ja jälle üles on kerkinud, tihtipeale seda enesele teadvustamata.

Vaataja saab näha kust on tuldud ja kuhu ma olen praeguseks jõudnud. Ühtlasi jõuan selle näitusega ühe teise märgilise verstapostini: peale pooleteist aastast eemalolekut Eestist on see mul esimene suurem maaliprojekt.“

Näitus „Rännakud 2,5“ jääb avatuks 15. septembrini.

Vana- Võromaa Galerii on avatud K- P 10.00- 18.00.

Katariina 11, Võru (Võrumaa muuseum).

Avamispidu on tasuta!

Majapilet: õpilane, üliõpilane, pensionär: 1.00€ täiskasvanu: 2.00€

perepilet: 4.00€ ekskursioonide juhtimine: 5.00€ grupp

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht