Tanja Muravskaja aktifotograafiakursuse tööd kunstiakadeemia galeriis

Kaarin Ektermann

14. I  avati Eesti Kunstiakadeemia galeriis Tanja Muravskaja juhendatud aktifotograafia kursuse raames valminud seeriate väljapanek. Näitusel osalevad fotoosakonna III kursuse üliõpilased: Karel Koplimets, Taaniel Raudsepp, Johannes Säre ja Sigrid Viir.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Autorid on oma tööde kohta kirjutanud järgmist:

Karel Koplimets
“untitled”
2008-2009

Seeria tegeleb vuajerismiga, püstitades küsimuse, miks peaks keegi avalikus kohas oma ihu paljastama või vahekorda astuma. Näiteks võib kihla vedada, et Tallinnas ei ole ühtegi natuke staazhikamat taksojuhti, kes ei oleks olnud sunnitud pealt nägema intiimset stseeni oma tahavaatepeeglist. Taksojuht on justkui klassikaline vuajerist, aga samas ka süütu pealtvaataja, sest vaatemängu pakkuja on asjade käigust täielikult teadlik ning üldjuhul ka naudib enda vaatamist/tähelepanu.
Tegemist ei ole niisiis enam vahelejäämise põnevusega ja sellest tuleneva erutusega. Millega siis ikkagi tegu on, jääb juba vaataja otsustada.

Taaniel Raudsepp
“Maskuliinne”
2008-2009

1) (F)akt
Aktifotod on nüüd valmis. See on fakt.
Avamisakt leiab aset kolmapäeval kell viis EKA galeriis, ka see on fakt.
Pildistamisakte panid toime Sigrid Viir, Karel Koplimets, Johannes Säre ja Taaniel Raudsepp, kui lisada veel üks fakt.
Juhendas Tanja Muravskaja – jälle fakt.

You are so Fucked ütles valge jääkaru.

2) “Session 3”
“Photo session is a session that we can do if we want to do.”
 Nurse with wound, ROCK’N ROLL STATION 1994

Seekordse sessiooniga püüdsime välja selgitada, kes on tugevam – kas objekt või objektiiv. Tulemus ei ole aga siiani selge, kuna selle vaidlustas nii üks kui teine. Mõlemad osapooled keelduvad toimunut kommenteerimast, viidates käimasolevale kohtuvaidlusele. Püüame peatselt korraldada uue sessiooni. Seniks palume kõigilt kannatust.

Fotolabori juhataja

* Johannes Säre
2008-2009

Ma lähenen oma tööle kui suurele apsakale. Alguse sai kõik tahtmatust topeltsäritusest, mille tulemusena jäi tselluloidile konkureerima kaks täiesti erinevat temaatikat – munadepüha reportaaž ja aktifotode seeria.
Kummalisel moel hakkasid need üksteist koheselt täiendama. Äärmiselt külmades toonides, kergelt alasäritunud koosistumise peal lainetavad soojad ja pehmed naiskeha kurvid, mis looklevad autori sugulaste ning koera vahel. Naisefiguurid loovad sidemeid nii toiduvaagnate kui ka vahepeal pildistatud Mustamäe korrusmajadega, muutes seeläbi nende olemuse ja ilme kordades lõbusamaks ja andes seejuures neile justkui kinolinaliku mõõtme.

See kõik serveeritakse vaatajale ühe suure popurriina, omakorda ühe suure kinolinana, millel hargnevad korraga lahti kaks jutustust. Tehes seda samaaegselt, võistlevad nad vaataja tähelepanu eest ning on sunnitud sama koostöötama ning üksteist täiendama.

* Sigrid Viir
“Vastasseis”
2008-2009

Fotoseeria tegeleb vaatamisega nii perekonna siseringis kui ka laiemalt.
See, mis on “lubatud” võõrale pilgule, pole loomulik perekonna siseselt.
Seksuaalsus muudab loomuliku ebaloomulikuks.

(f)Akt – fakt on see, et akti saab interpreteerida väga mitmeti. Fakt on see, et mind ei huvita alasti keha esteetiline kujutamine. Fakt on seegi, et prantsuse esileedi aktifoto müüdi 2008 aprillis korraldatud oksjonil 900 000 EEKi eest.

Näitus jääb EKA galeriis avatuks 23. jaanuarini.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht