Tantsiv turg

Gregor Taul

24. mail 2012 kell 12.00-13.00 ja 15.00-16.00 toimub Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi hoovis  kestvusperformance “Tantsiv turg”, milles osalevad EKA tudengid Soho Fond (Eesti), Skye Williams (Austraalia), Paula Jimenez Bueno (Hispaania) ja Julia Hinterberger (Austria). Performance valmis vabade kunstide valikkursuse Tanstuperformance tulemusena, mida juhendas Mai Sööt. 

“Tantsiv turg” on kestvusperformance, mille käigus neli noort kunstnikku toovad oma sisemise esineja letile. Tähelepanuväärne on, et kõigist neljast loodud karakterist kolm ilmnevad muna kujul: Soho Fond tantsib oma korduvkarakterina – Sinilinnuna, kes nokib oma mune. Omamütoloogiline Sinilind on autorile tunnetuslikult lähedane olend, kuid mõistuspärane seletus sellel müüdil puudub. 

Paula Jimenez Bueno otsustanud publikuga suhtlemisele kriipsu peale tõmmata, pugeda oma munajasse kesta ning kehtestada eraviisilise vastupanuliikumise rütm, mis ümbritsevaga ei haaku. 

Skye Williams on ainus, keda muna ei huvita. Teda huvitavad riided ja identiteet läbi riiete. Nii lihtne see ongi. 

Julia Hinterberger esitab meile oma õnne-elementi – aastavahetuse tinavalamisel tekkinud kujundit: madu, kes valvab oma mune. 

Tulge julgesti mune maitsma! Sündmus toimub TREFF festivali raames.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht