Tantsutuur toob lavale Ruslan Stepanovi ja Krista Kösteri uued tantsulavastused

Raido Bergstein

Eesti Tantsuagentuur esietendab Tantsutuuri raames 8. novembril teatri NO99 kammersaalis tuntud koreograafide Ruslan Stepanovi ja Krista Kösteri tantsulavastusi “Distance” ja “Blush / Pealispinna all”. Lavastustes osalevad Eesti Tantsuagentuuri noored tantsijad.

Ruslan Stepanov on lõpetanud Viljandi Kultuuriakadeemia koreograafia erialal ning töötanud Teatris Vanemuine balletiartisti ja koreograaf – lavastajana. Tema tuntuimate tantsutööde hulka lavastajana kuulub näiteks eesti kirjandusklassikal põhinev tantsuline nägemus “Kevadest”. Ruslan Stepanov on tantsijana osalenud teiste seas Teet Kase, Saša Pepeljajevi, Pär Isbergi ja Oksana Titova tantsulavastustes.

Krista Köster on koreograaf, tantsuõpetaja ja tantsija, kelle isikupärane liikumiskeel on eesti tantsumaastikul äärmiselt pilkupüüdev. Krista on õpetanud ja õppinud erinevates stuudiotes ning juhatanud pikka aega oma stuudiot Prodance Tantsukeskus. Hetkel töötab tudengitga Tallinna Ülikooli koreograafia osakonnas ja EMTA Kõrgemas Lavakunstikoolis ning osaleb tantsija ja koreograafina erinevates etendusprojektides. Viimaste aastate töö hulka kuulub ka Krista koostöös Kristina Paśkevićiusega loodud tantsulavastus “Camouflage”.

Tantsutuur on 2010. aastal alguse saanud kaasaaegse tantsu protsess, mille eesmärk on omavahel siduda tantsu erinevaid vorme, olles samas avatud dialoogiks teiste kunstivormidega. Erinevate sihtgruppide kaasamiseks ning tantsukunsti populariseerimiseks on Tantsutuuri repertuaaris lavastusi nii lastele, noortele kui ka täiskasvanutele, kes tunnevad huvi kaasaegse tantsu ja teatri vastu.

Tantsutuur toob omavahel kokku juba end tõestanud tantsukunstnikud lavastusprotsessi juhendajatena ning noored, oma teed alles alustavad tantsukunstnikud. Selleks produtseerib Tantsutuur (tantsu)lavastusi, tuues aastas lavale 3 – 4 uuslavastust ning kaasates oma tegevusse tantsukunstnikke nii Eestist kui ka välismaalt.

Tantsutuuri koraldab Eesti Tantsuagentuur.

“Distance” ja “Blush / Pealispinna all” tulevad lisaks esietendusele esitlusele ka 11. novembril NO99 kammersaalis.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht