Tartu Kaubamajas avatakse moeillustratsiooni näitus „Väljalõige“

Piret Kaevats

Tartu Kõrgema Kunstikooli tekstiiliosakonna tudengid alustasid käesolevat kooliaastat moeillustratsiooni workshopiga, mille eesmärgiks oli katsetada kaasaegse moejoonistuse formaatide ja temaatikaga. Workshopi käigus valminud tööde näitus avatakse täna, 6. septembril Tartu Kaubamaja aatriumis.

Selleaastane workshop jätkab juba mitme aasta pikkust traditsiooni, et õppeaastat alustavad kõik tekstiiliosakonna tudengid ja õppejõud ühise loomingulise projektiga. See on oluline eelkõige selleks, et esmakursuslased saaksid võimalikult hästi sisse elada osakonna tegevusse. Samuti annab tudengite ja õppejõudude koos tegutsemine positiivse stardi kogu õppeaastale. Varasematel aastatel on loodud eesti rahvuslikul ornamendil põhinev näituseprojekt „KIRI-KIRI“, leitud esemetest inspireeritud näitus „Leiutasu“ ning Kaunase rahvusliku tekstiilibiennaali tudengite ekspositsioonis esitletud tikitud sõelad.

Sel aastal valmisid kahe intensiivse päeva jooksul grupitöödena eksponaadid, mille juures on muuhulgas katsetatud mittetraditsioonilisi joonistusvahendeid, mängitud kujutise proportsioonidega, katsetatud inimkeha ja mustrite ühendamist ning paberist ruumiliste objektide ning illustratsiooni ühendamisvõimalusi. Workshopi juhatas sisse Kätlin Kaljuvee, kes on üks huvitavamaid kohalikke moeillustraatoreid ning kaubamärgi Katyusha as Me disainer.

Näituse pealkiri “Väljalõige” viitab püüdlusele murda tasapinnalt välja, kolmemõõtmelisse maailma. „Välja lõigatava“ abil on saanud võimalikuks katsetada ebatraditsiooniliste kujutamisviisidega ning näha moeillustratsiooni ootamatutes kooslustes.

Näitusel osalevad tekstiiliosakonna tudengid ja õppejõud: Silvia-Sigrid Sillaots, Kreeta Aidla, Mari Hinn, Johanna Nurm, Mari-Ann Maask, Belliisi Seenemaa, Helena Utsal, Merle Nisuma, Alice Tammela, Teele Tenso, Tauri Västrik, Triin Kaasik, Ilona Ait, Eva Liisa Kubinyi, Jako Lippur, Therese Sild, Laura Treilmann, Ilja Uhlinov, Birgit Uibo, Liina Tiidor, Riin Kivisild, Sarah Kopli, Maria Kukk, Mari Kõrgesaar, Kairi Lentsius, Maarja Leola, Reela Nigul, Liis Somelar, Marju Nurk, Aet Ollisaar ja Kristina Paju.

Tööd on eksponeeritud Tartu Kaubamaja III korruse aatriumis 6. septembrist  3. oktoobrini.
Avamine neljapäeval, 6. septembril kell 16.00.

Olete oodatud!

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht