Tartu Kõrgema Kunstikooli tekstiiliosakonna õppejõud Veinika Västrik pälvis Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu konkursil II preemia

Piret Kaevats

Tartu Kõrgema Kunstikooli (TKK) tekstiiliosakonna õppejõud Veinika Västrik osales edukalt Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu konkursil “Taimest tulnud” ning pälvis II preemia oma tööga “Lõimelugu”
 
Konkursi žürii koosseisus Mae Kivilo (esimees), Siire Vanaselja, Merle Suurkask, Anne Reemann ja Kristina Rajando valis välja Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu poolt korraldatud konkursi “Taimest tulnud” parimad tööd. II preemia vääriliseks tunnistati TKK tekstiiliosakonna õppejõu Veinika Västriku töö “Lõimelugu”.
 
I preemia pälvis töö „Köis ümber kaela“ (Maagilise Reklaamdisaini Koda Magic Design OÜ) ja III preemia töö „Lappidega kingad“ (Maris Rosenthal ja Taniel Suvi).
 
Lisaks anti välja eripreemia tööle „Moodne muinasjutt „Kasu pajast““ (MTÜ TuleLoo) ning märgiti ära tööd „Papu“ (autor Malle Käos), „Ristimiskostüüm“ (autor Janne Vaabla), „Taimetark“ (autor Kadri Tomasson) ja „Kanarbik“ (autor Sandra Urvak).
 
Alates aastast 2000 Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liit ühe käsitöö valdkonna laiemaks tutvustamiseks valitud aastateema, millest tulenevalt on korraldatud õppepäevi, konkursse ja näitusi ning antud välja teemakohast kirjandust. 2012. aasta teemaks on “Taimest tulnud” – iidsed kiud, uudsed lahendused. Korraldatud konkursi eesmärk on tutvustada taimseid kiude kui toorainet, millest on võimalik luua traditsioonidel põhinevaid uusi ja tänapäevaseid käsitööesemeid.
 
Konkursi võidutöid saab näha Taimest tulnud-näitusel 18. oktoobrist kuni 5.novembrini 2012 Eesti Käsitöö majas (Pikk tn 22, Tallinn).

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht