Tartu Kunstimuuseum kutsub jalutuskäigule Karin Lutsu näitusel

Reet Pulk-Piatkowska

Ka alanud 2013. aastal jätkab Tartu Kunstimuuseum publikumenukat kuraatoriga jalutuskäigu traditsiooni. Neljapäeval, 7. veebruaril saab teoks esimene, Karin Lutsu graafikaloomingule pühendatud näituse “Ühe lehe lugu” tutvustus.  Järgmised jalutuskäigud kuraatori Reet Margiga toimuvad 6. ja 27.märtsil. Üritused algavad kell 17.00 ja osalustasuks 1 €.

2001. aastal jõudis Tartu Kunstimuuseumi Karin Lutsu (1904-1993) pärandus – üle 3000 kunstiteose, millest suurem osa on kunstniku enda teosed. 2004. aastal valmis näitus ning monograafiline kataloog ”Konfliktid ja pihtimused. Karin Luts 1904-1993”, kus esimest korda sai täies mahus käsitleda kunstniku nii kodus kui paguluses tehtud loomingut. Koostajate tööd hinnati 2005. aasta Kr. Raua medali ja Kunstiteadlaste Ühingu aastapreemiaga.

Kuigi nüüdseks üheksa aasta tagusel näitusel oli graafikale pühendatud peaaegu terve korrus, jäi väga palju lehti välja. Kuna kollektsioon tuli muuseumisse kunstniku kodust, olid alles ka kavandid, proovitrükid ja erinevate värvidega katsetused.

Näituse algidee oli näidata vaid 2-3 konkreetset graafilist lehte nende mitmetes värvivariantides, kuid valiku käigus otsustati siiski rohkemate lehtede ja kavandite kasuks.  Näitusele on lipsanud mõni üksik maal, millele tehtud kavand oli aluseks ka graafilisele lehele. Samuti ei raatsitud loobuda paarist kavandist-kollaažist, millele ei leidunud vastavat graafilist lehte; tööd on enneolematult põnevad. Harva saab heita pilgu kunstniku loomingu sellisele poolele. Näitus ”Karin Luts. Ühe lehe lugu” jääb avatuks 7. aprillini.

Olete väga oodatud!

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht