Tartu Kunstimuuseumis avatakse 4.05 näitusega „Eesti aja inimesed“ uus saal

Reet Pulk-Piatkowska

Alates 4. maist,  muuseumikuu avalöögina saab Tartu Kunstimuuseumis korraga näha kolme erinevat näitust, sest  kolmandal korrusel avatakse uus ekspositsioonipind.

Uues saalis hakkavad näitused vahelduma iga kolme nädala tagant, seega on põhjust muuseumi tulekuga kiirustada. Esimesed väljapanekud on kaudselt seotud suure näitusega „Inimene poolsajandis“, kesksuvel, kui esimesel korrusel saab nautida suplejate motiivi eesti maalikunstis, on üleval Ed. Wiiralti suplejate motiivid ning Endel Kõksi loomingu tutvustamise ajaks on meil mitmeid üllatusi. Samas hakatakse seal korraldama ka täiesti iseseisvaid näituseid.

Novembris, muuseumi sünnipäeva ajal, tehakse esinemispakkumine ühele noorele kunstnikule. See oleks meiepoolne tunnustus noorele tärkavale talendile ning loodetavasti saab sellest kena traditsioon. Kunstnik on juba valitud ning nõusoleku korral avalikustatakse tema nimi peagi.

Reedel, 4. mail kell  17.00 avataval näitusel „Eesti aja inimesed“ saab näha huvitavaid inimtüüpe sajandi kolmest esimesest aastakümnest. Kõrvuti on väga tuntud ja kindlasti päris tundmatud kunstiteosed,  tähtsaimatelt kunstiklassikutelt nagu  Konrad Mägi, Nikolai Triik, Peet Aren, Ferdi Sannamees, Eduard Timbermann, Juhan Muks jt.

Rahvusvahelisel muuseumipäeval , 18. mail kell 17 toimub näitusel „Eesti aja inimesed“ ringkäik kuraatoriga, mil Tartu Kunstimuuseumi direktor Reet Margiga koos avatakse piltide lugusid ja kunstnike kavatsusi.  Muuseumi külastamine on 18.05 prii nagu ka 19.05 kella 18-23 toimuva muuseumiöö raames.

Tervet maid, muuseumikuud hõlmavate Tartu Kunstimuuseumi üritustega on võimalik tutvuda TKM  kodulehel www.tartmus.ee .

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht