Tartu Linnamuuseum kogub muuseumitöötajate salmikuid

Kaari Siemer

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Saabuval muuseumiööl keskendub Tartu Linnamuuseum salmikutele ning noorte seas praegugi levivale folkloorile – ennustustele, kettkirjadele, mõistatustele, sõnamängudele. Pärimusaasta raames soovime teadvustada, et pärimuse žanr pole kadunud, vaid aja jooksul on muutunud selle levimise viis. Folkloori keskkonna muutumist saab hästi jälgida läbi salmikutraditsiooni, mis pole siiani kadunud, vaid on kandunud internetti, kus luuletusi, ennustusi, ahelkirju jms jagatakse sotsiaalmeedia keskkondades sõpradelt sõpradele.

Tartu Linnamuuseum soovib salmikutraditsiooni tutvustamiseks koostada  näituse muuseumitöötajate salmikutest.  Näitus on avatud vaid muuseumiööl. Näituse koostamisel ootame muuseumitöötajate abi. Aeg on sahtli nurgast või kapi põhjast üles otsida vanad salmikud ja oraaklid ning need noortele näitamiseks välja tuua! Salmiku juurde võiks kirja panna lühikommentaari: kellele salmik kuulub, kui oluline see omal ajal oli,  mis emotsioone see praegu tekitab. Ehk meenub ka mõni põnev lugu seoses selle traditsiooniga.

Pärast muuseumiööd salmikud tagastatakse või antakse eelneva kokkuleppe alusel üle Eesti Kirjandusmuuseumile.

Salmikud võib tuua kuni 15. maini Tartu Linnamuuseumi administraatori lauda (Narva mnt 23, Tartu) Keiu Telve nimele või anda oma soovist osaleda näitusel teada  telefonidel  746 1906 ja 5384 3779 või  e-postil: keiu.telve@katarina.ee

Öös on muuseumitöötajaid!

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht