Tartu Linnamuuseumis näitus “Arheoloogilised välitööd Eestis 2012”

Kaari Siemer

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Teisipäeval, 7. mail kell 16 avatakse Tartu Linnamuuseumis näitus “Arheoloogilised välitööd Eestis 2012″.

2012. aasta oli arheoloogiliste avastuste poolest rikas. Mõnda neist on lühidalt tutvustatud ka meedias, kuid kuna meedia armastab eelkõige sensatsiooni, siis on jäänud arheoloogide mööduva aasta tööde ja tegemiste üldpilt hägusaks. Seda lünka püüabki mööda Eestimaa muuseume ja kultuuriasutusi rändav väljapanek täita, tuues vaatajate ette kõige värskemad arheoloogilised avastused Eestis nii sõnas kui pildis. Ühtlasi tutvustab näitus lähemalt arheoloogi elukutset, tuues esile nii selle romantilisema kui ka karmima poole.

Tartus ja lähiümbruses toimus 2012. aastal hulk väiksemaid välitöid, millest lähemalt tutvustatakse Püha Jüri hospidalikalmistul toimunud uuringuid. Lisaks saab huviline DVD vahendusel tutvuda viimase paarikümne aasta arheoloogiliste välitööde videomaterjaliga, mille autor on filmimees Andrus Kilk.

Põhikooli- ja gümnaasiumiõpilased on oodatud osalema muuseumitunnis “Mis on maa all?”.

Väljapanekut läbib idee, et arheoloogiliste muististe hoidmine ja neisse heaperemehelik suhtumine on tänase põlvkonna oluline ülesanne, sest selle põhjal hindavad siin elavate inimeste haritust, tõekspidamisi ja eetilisi arusaamu suhtumises maailma kultuuripärandisse ka tulevased põlved. Näituse on koostanud Tallinna Ülikooli Ajaloo Instituut, Muinsuskaitseamet ja MTÜ Arheoloogiakeskus.

Näitus jääb avatuks 15. juunini 2013

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht