Tartu Linnamuuseumis räägitakse Tartu Maarja kalmistu arheoloogilistest päästekaevamistest

Kaari Siemer

Neljapäeval, 13. juunil algusega kell 16 räägib Tartu Linnamuuseumis (Narva mnt 23) arheoloog ja osteoloog Martin Malve Tartu Maarja kalmistu arheoloogilistest päästekaevamistest.

2010.–2011. aastal toimusid Tartu Ülikooli endise keemiahoone renoveerimise käigus kesk- ja varauusaegse Püha Maarja kalmistu alal ulatuslikud arheoloogilised päästekaevamised. Tegemist oli viimase 20 aasta suurimate kalmistu uuringutega Tartus. Uuringud toimusid kiriku lõunaküljel, mis oli keskajal üks eelistatuim matmiskoht kirikaias, mistõttu oli matmistihedus suur. Lisaks matustele puhastati välja kiriku kagunurk ja kalmistu läänemüür. Ettekandes antakse ülevaade uuringutest, tööde keerukusest ja meeleoludest, esialgsetest tulemustest ning loomulikult ka sellest mida ja kui palju leiti.

Tartu Linnamuuseumis on kuni 15. juunini avatud näitus “Arheoloogilised välitööd Eestis 2012”, mis toob vaatajate ette  möödunud aasta arheoloogilised avastused Eestis nii sõnas kui pildis. Ühtlasi tutvustab näitus lähemalt arheoloogi elukutset, tuues esile nii selle romantilisema kui ka karmima poole. Tartus toimunud välitöödest  tutvustatakse Püha Jüri hospidalikalmistul toimunud uuringuid. Lisaks saab huviline DVD vahendusel tutvuda viimase paarikümne aasta arheoloogiliste välitööde videomaterjaliga, mille autor on filmimees Andrus Kilk.

Sissepääs tasuta.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht