Tartu Linnaraamatukogus avatakse TKK nahadisaini osakonna IV kursuse tööde näitus

Piret Kaevats

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Täna, 19. märtsil kell 18 avatakse Tartu Linnaraamatukogu 4. korruse fuajees Tartu Kõrgema Kunstikooli (TKK) nahadisaini osakonna IV kursuse tööde näitus „kUUT MOODI”. 

Tagasivaatav näitus „kUUT MOODI“ kätkeb endas kuue kursuseõe muutumisi läbi nelja õppeaasta TKK nahadisaini ja restaureerimise eriala tudengitena. 

Autorid ütlevad näituse ja oma tööde iseloomustamiseks järgmist: Aastate jooksul on osakonnas valminud eriilmelisi kursusetöid. Disainitud on uutmoodi nahkesemeid: köiteid ja märkmikke, karpe, kotte,  kindaid, kingi jm aksessuaare; seinakellade ja toolideni välja. Meile on antud töötamiseks küll samad ülesanded, aga igaüks on leidnud oma lähtepunkti ja tõlgendanud teemad lahti isemoodi. Kujundades erinevaid aksessuaare, oleme õppinud looma uut moodi. Tulemusena saab selgelt eristada kuut omanäolist käekirja. Tunneme, et oleme jõudnud punkti, kus on vaja veel (viimast korda) koos oma töid teistele vaadata anda, justkui tähistades millegi lõppu ja samal ajal algust. Näitusega tahame endast kursusena jätta maha ühise märgi, et minna edasi eri teid ja olla üha enam täpselt iseenda moodi. 

Tööde autoriteks on Kristel Suigussaar, Kertu Lepasaar, Kadi Paasik, Tairi Roosve, Triinu Siilbek ja Sille Sikmann. 

Tudengite töid on juhendanud nahadisaini osakonna õppejõud Tõnu Ojaperv, Silli Peedosk, Maila Käos, Kaia Lukats, Rutt Maantoa ja Juta Mölder. 

Näitus on eksponeeritud 14. aprillini. 

Tartu Oskar Lutsu nimeline Linnaraamatukogu asub aadressil Kompanii 3/5 ja on avatud tööpäeviti kl 9.00-20.00 ning laupäeviti kl 10.00-16.00. Pühapäeval suletud.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht