Tartu Lõunakeskuse kohvikus on viimaseid päevi avatud tekstiiliosakonna gobeläänide näitus

Piret Kaevats

Tartu Kõrgema Kunstikooli tekstiiliosakonna tudengid on järjepidevalt saanud koolitust kaasaegse gobelääni valdkonnas. Seekordne näitus on järg gobelääninäituste sarjale Eesti erinevates näitusepaikades, mille eesmärgiks on tutvustada vaatajatele gobelääntehnika võimalusi ja elujõulisust kaasaegses kunstipildis. 

Piltvaiba loomine eeldab komponeerimisoskust, värvitaju, üldistusvõimet ja detailitäpsust. Traditsiooniline kudumisviis pakub väärikat tasakaalu kiiretele tehnoloogiatele, säilitades missiooniteadlikult sajanditega kujunenud oskusi.  Emotsioonid ja valikud, mis kududes salvestuvad, annavad piltidele sügavuse ja peegelduvad vaatajale läbi valminud töö tagasi. Näitus JÄLLENÄGEMINE julgustab  väärtustama traditsioone ja usaldama põlvkondade kogemust, sest noorte autorite käekiri lisab klassikalisele lähenemisele igal juhul vürtsi ja põnevust. 

Näitus esitleb  viimastel aastatel Tartus Kõrgemas Kunstikoolis valminud piltvaibaloomingut, eksponeeritud on nii kursuse- kui lõputöid. 

Tööde autorid on  Eva Sikka, Mari Käosaar, Margit Kullas,  Maarja Tamjärv, Kaisa Reimand, Kelly Kirt, Kristi Haav. 

Tööde valmimist on juhendanud professor Aet Ollisaar. 

Näituse kujundasid Toomas Kalve ja Epp Margna 

Näitus on avatud Tartu Lõunakeskuse Internetikohvikus. Asukohta näeb majaplaanilt: http://lounakeskus.com/maja/majaplaan

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht