Tartus saab nädala jooksul näha Korea kultuuri

Eva Maria Põldmäe

15.–20. oktoobrini toimuvatel Korea päevadel on Tartus võimalik kogeda Korea kultuuri, muusikat ja filmi. Samuti saab osa võtta akadeemilisest sümpoosionist, mille raames arutletakse nii Korea majanduse, poliitika kui ka keele ja kirjanduse üle.
 
Tartu ülikooli (TÜ) ja Pusani rahvusülikooli (PNU) ühiselt korraldatud festival toob Tartusse mitmekesist pilku Korea kultuuri ja maailmavaatesse. “Korea päevadel saavad Tartu ülikooli liikmed ja linna elanikud tutvuda ühe seni eestlastel suhteliselt avastamata Aasia kultuuriga, millel on palju ühist Eestiga – Korea ajaloos on olnud sarnaselt Eestile oluliseks küsimuseks keele ja kultuuri säilimine ning ka praegu aktuaalseks teemaks jõuline infotehnoloogiline areng”, selgitab Korea nädala tausta üks korraldajatest Virve-Anneli Vihman. “Hiljuti on avanenud üliõpilasvahetus kahe Korea ülikooliga ja käesoleval nädalal tutvustame huvilistele Korea kultuuri ja eluolu.”
 
Korea nädala toimumisele aitas suuresti kaasa Tartu ülikool hea partneri, Pusani ülikooli ajalooprofessor Sang Gum Li. „Enne seda oli ta korraldanud esimese Balti-teemalise konverentsi oma koduülikoolis. Seekord tehti ettepanek korraldada Korea ja Balti koostööle pühendatud seminar siin ning see langes kokku Tartu ülikooli laiendatud Aasia huvidega,“ räägib Vihman, miks Korea nädal just Tartus toimub.
 
Nädala jooksul on võimalik külastada Korea-teemalist fotonäitust, vaadata kolme uut Korea filmi ning kuulata kahte erinevat traditsioonilise muusika kontserti. Laupäeval, 20. oktoobril toimub akadeemiline sümpoosion „2nd Baltic-Korean International Symposium: Creative Cooperation“, mille avavad TÜ rektor, PNU prorektor ja Korea Vabariigi suursaadik. Majanduse, poliitika, keele ja kultuuri teemadel võtavad sõna nii Tartu kui Pusani ülikooli professorid. Sümpoosioniga tähistatakse 20 aasta möödumist Korea ja Eesti diplomaatiliste suhete algusest.
 
Programmiga on lähemalt võimalik tutvuda leheküljel http://www.ut.ee/et/ulikoolist/korea-paevad.
 
Festivali toetab Korea Vabariigi Saatkond Soomes, Busani rahvusvaheline filmifestival, Pusani Rahvusülikool, Tartu linnavalitsus ja Tartu ülikool.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht