TEATER JA KUNST. Georg Sander 90

Eeva Helme

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi uuel näitusel „Teater ja kunst“ on väljas pikaaegse Vanemuise teatri kunstniku Georg Sanderi kavandid lavastustele, nagu „Kratt“ (1961), „Kevade“ (1967), „Carmen“ (1969), „Minu veetlev leedi“ (1990) jm. Originaal kostüümi- ja lavakavandite ning kostüümide väljapanekuga tähistame Georg Sanderi 7. mail täituvat 90. juubelit ning tema panust eesti teatri loosse.

Vanemuine ja Georg Sander on lahutamatud, kunstnik on ustava rüütlina teatrit teeninud kogu oma loomeaja kestel – 1947. aastast kuni 1990ndate keskpaigani. Viimastel aastatel tegi veel lepingulisi töid eri teatritele. Alustanud realistliku väljenduslaadiga, hakkas Georg Sander 1960-ndatel aastatel eesti teatris levinud tinglikku laadi viljelema. Ta püüdles lihtsama vormikõne suunas saavutades ilusaid tulemusi eriti balletikujundustes koostöös Ida Urbeliga („Kratt“ 1961, „Kevade“ 1967).

Näituse koostajad ja kujundajad: Kustav-Agu Püüman, Seidi Raid

Näitus on koostatud Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi rikkalikku teatrikavandite kogu põhjal, kus Georg Sanderi kavandeid on säilitamisel üle 2000.

Juubeli tähistamist toetab Eesti Kultuurkapitali Näitekunsti Sihtkapital.

Näitus on avatud 2.05 – 2.11. 2013 Assauwe tornis, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht