Tegevuskunstifestival “Õhtusöök viiele” Luunja Kultuurimajas 27. oktoobril 2012

Sandra Jõgeva

“Õhtusöök viiele”
Tegevuskunstifestival Luunja Kultuurimajas 27. oktoobril 2012 algusega kl 18

“Õhtusöök viiele” toob ühel sügisõhtulõhtul Tartu külje all tegutsevasse Luunja Kulltuurimajja viis performance`ikunstnikku oma teostega.

Laineli Parrest : “Pulp peformance / Brünettad küüslauguga”

Billeneeve : “Head nimepäeva, chicken”

Rocio Boliver (Mehhiko): “Kaalukausid”

Mai Sööt  ja Tiina Sööt : “Nagu maasikas karu perses”

Kuraator: Sandra Jõgeva

Ülipopulaarselt saatesarjalt kaaperdatud nimi viitab üheõhtuse tegevuskunstifestivali kammerlikkusele ja osalevate kunstnike eksperimenteerimisele omaenda image`i kujundamise ja meediaga, samuti “kõrge” ja “madala” küsimuse alla asetamisele kultuuris.

Billeneeve on osavõtvatest kunstnikest kindlasti läbi Eesti meedia kõige tuntum. Osalenud aasta tagasi  isegi populaarses saates “`Õhtusöök viiele”. Billeneeve disainib omaenda keha kui kunstiteost ning on alati detailideni läbitöötatud visuaalse image`iga. Laineli Parrest on tegelenud oma tegevuskunstiloomingus meie kaasaegse ühiskonna hirmude ja ihadega sõna otseses mõttes, simuleerides nii nakkuse levimist kui taasesitades väikeste tüdrukute “subkultuurseid” mänge.

Mai Sööt ja Tiina Sööt on õed: mõlemad on performance`ikunstnikud, kes on end täiendanud kaasaegse tantsu valdkonnas. Nendee looming liigubki hetkel lavastatuse ja läbitöötatuse suunas ning kuulub otsapidi juba ekperimentaalsema teatri või kaasaegse tantsu valdkonda. Luunjas esitatav “Nagu maasikas karu perses” on õdede esimene ühistöö ja esietendus Polymeris Kultuuritehase Festivalil kaks kuud tagasi.

Rocio Boliver on tuntud Mehhiko performance`ikunstnik, kes loobus aastaid tagasi oma edukast tele-ja meediakarjäärist ning naiseliku fassaadi tagant poliitikutele teravaid küsimsui esitava uuriva ajakirjaniku staatusest tegevuskunsti kasuks. Tema viimase aja loomingu teemaks on aeg naise elus menopausi ja vanaduse vahel ning tema kohati shokeerivalt mõjuvad etendused on vägagi kehakesksed.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht