Tiina Tammetalu näitus “Capriccio Mediterraneum” Haus Galeriis

Haus Galerii

TIINA TAMMETALU "Capriccio Mediterraneum" Haus Galeriis kuni 18. novembrini. Näituse pealkiri "Capriccio Mediterraneum" (Vahemere capricciod) on antud ladina keeles, viidates Vahemeremaade kultuuriliselt ühtsele algupärale. Nagu capriccio-vormi puhul tavaks, on tõlgendusvõimalused laiad (capriccio – kapriis, tuju; muusikas - väikevorm, mis tehtud lõbu ja rõõmu pärast, sh tihti mõnd maad või paikkonda kirjeldavana). Olen selle pealkirja alla koondanud valiku oma viimase aasta jooksul valminud akvarellidest, mis on inspireeritud ühe ajaloolis-geograafilise piirkonna eri punktides kogetud eriilmelistest maastiku-, meeleolu-, atmosfääri- ja värvielamustest.

Miks akvarell? Sest rääkides vahemerepiirkonna maastikust, pean tegelikult rääkima õhust. Ja valgusest. Vahemerevalgusest. Just akvarellis, selles vee-õhu-värvi-tehnikas, on õnnelikul kombel olemas see maalitehniline ekvivalent, mille leidsin olevat sobivaima oma seekordse kogemuse maalidesse tõlkimiseks.

T.T.

Tänud: Eesti Kultuurkapital ja Eesti Kunstnike Liit

Autorist: Tiina Tammetalu on lõpetanud ERKI maalikunstnikuna 1989. aastal. 2003-2006 täiendanud end EKA-s interdistsiplinaarse kunsti magistriõppes. Eesti Kunstnike Liidu liige alates 1992. aastast. Lisaks pidevale loome- ja näitusetegevusele on kureerinud professionaalseid ühisnäitusi, loonud hulga raamatukujundusi, hetkel tegutseb vabakutselise visuaal- ja maalikunstnikuna.

Alates 2002 annab EKA Avatud Akadeemias tunde figuratiivse maali alal.

Haus Galerii on avatud E–R 10–18, L 11–16.

Uus 17, Tallinn

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht