Tiina Vainio näitus “Rohtaed” Tampere Majas

Tampere Maja

Kolmapäeval, 15.2.2012 kell 17 avatakse Tampere Maja galeriis Tiina Vainio (Turku, Soome) näitus „Rohtaed“. Näituse teemaks on väikeste taimede ja taimestikkude paeluv maailm. Tiina Vainio maalidel on tihti kujutatud taimede juuri. Taime elu on rajatud juurtele, ilma ei jääks ta elama. Kunstniku sõnul mõtiskleb ta oma teostes ka inimese juurte üle. „Tänapäeval tunnevad paljud, et on juuretud, midagi elutähtsat on puudu,“ ütleb ta.

Lisaks põhilisele taimemotiivile käsitleb Tiina Vainio oma teostes ka laiemalt väikeste asjade, elu „umbrohu“ tähendust. Inimene võib vahel tunda, et on siin suures ilmas kui väike umbrohi. Umbrohud, nagu väikesed asjad üldse, võivad aga osutuda suuretähenduslikeks ja elu uutele radadele suunavateks teguriteks, leiab kunstnik.

Osa näituse taiestest on maalitud taskurätikutele või Soome armee ülejäägivarudest pärit linastele käterätikutele. Linastele rätikutele maalitud teostes on kujutatud takjaid, mis esimesena vallutavad hävitatud maa. Näha saab ka akvarell-monotüüpia tehnikas maale, mis on maalitud Grassinas, Firenze lähistel Itaalias. Teostest kõige suurem, „Lehestiku embuses“, on umbes 4 meetrit pikk linasele riidele maalitud õlimaal, mis oma narmaste ja muinasjutulise olekuga meenutab vanu gobelääne.

Tiina Vainio on lõpetanud Turu joonistuskooli (Turun Piirustuskoulu) maalikunsti eriala aastal 1990 ning Tarbekunsti kõrgkooli (Taideteollinen korkeakoulu) pedagoogilised õpingud aastal 1994. Lisaks on ta sooritanud kunstialaseid spetsialiseerumisõpinguid (pilditöötlus, maalikunst, avalik kunst) Turu rakenduskõrgkoolis (Turun ammattikorkeakoulu) aastatel 1999, 2006 ja 2010. Tiina Vainiol on ka juristi haridus.

Tiina Vainio on esinenud viimase kahekümne aasta jooksul arvukatel isiku- ja ühisnäitustel nii Soomes kui ka välismaal. Vainio teoseid on mitmetes avakogudes, nt Firenze linnal, Kaasaegse kunsti muuseumil KIASMA-l, Turu linnal ja Turu kunstimuuseumil. Vainio avalikke töid on näha mitmetes kohtades, peamiselt Turu regioonis Lääne-Soomes. Ta on kaasa teinud ka erinevates ühiskunstiprojektides ning kunstiliselt kujundanud mitmeid teatri- ja tantsuteoseid.

Tiina Vainio on Turu maalikunstnike liidu, Turu kunstnike liidu ja Arte-ühingu liige. Ta töötab õppejõuna Turu kunstiakadeemia kujutava kunsti programmis e Turu joonistuskoolis (a 2010-2012 ametist vabad semestrid). Tema sulest on ka 2006. a  ilmunud teos „Juhend äsja õpingud lõpetanud kunstnikule“

Näitus „Rohtaed“ jääb avatuks kuni 11.3.2012. Tampere Maja galerii on avatud iga päev kell 9 – 18, sissepääs tasuta. Tere tulemast!

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht