Tiit Pääsukese näitus “Elu lugu” Viimsi kirikus

Erkki Juhandi

Kunstnik Tiit Pääsuke
Isiknäitus: ELU LUGU
Viimsi Püha Jaakobi kirik
13.01.13.-23.03.13.
Avamine 13. jaanuar kell 12.00
Jumalateenistuse algus kell 11.00
Olete oodatud!

Tiit Pääsuke on kirjutanud näitusele saateks:

„Kaasaegseid kunstnikke ja kirjanikke on peetud ikka sotsiaalselt tundlikeks, kriitilisteks, rahulolematuteks, isegi mässumeelseteks ning riigikukutajateks. Ometi on meis ka teine pool, mida eriti näituse puhul pühakojas tasub meeles pidada. Me räägime ikka loomisest, loovusest ja loomingust. Me nimetame end isegi loojateks! Veelgi enam, mõnel õnnelikul hetkel tunneb kunstnik nagu tema teos polekski tema enda looming, et see on temale antud teostada, et tema ise on ainult käsi, mis hoiab pintslit või sulge, kõik tuleb kuskilt iseenesest. Räägime inspiratsioonist – õnnelikust hetkest või olukorrast, mil sünnivad ideed. Mis see siis on? Me tahame kõike seletada ja tõepoolest, kõigele, mis eksisteerib, oleme me leidnud seletuse. Ometi algab tõeline maalikunst seal, kus ka sõnad otsa saavad. Sinnapoole peame püüdlema.

Kunst kujutab tagajärgi kuid väljendab põhjusi. Aga maalikunst minu jaoks on see, mida ei ole võimalik teostada milleski muus tehnikas, jäljendada ei kaameraga, ei arvutis.

Minu isiknäitusi, praeguseks üle kolmekümne, on toimunud erinevais paigus, aga endalegi üllatuseks – kuigi ma ei ole sakraalne kunstnik – Põltsamaa kiriklas, Vainopea kabelis, Tallinnas Jaani kirikus, ja nüüd siis siin, Viimsi Püha Jaakobi kirikus“.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht