TKM loengusarja „ERINEVAD VABADUSED: Endel Kõks ja Enn Põldroos“ 4. loeng 18.04

Reet Pulk-Piatkowska

TKM loengusarja „ERINEVAD VABADUSED: Endel Kõks ja Enn Põldroos“ 4. loeng

Tartu Kunstimuuseumis jätkub neljapäeval, 18. aprillil sari „Erinevad vabadused: Endel Kõks ja Enn Põldroos“ 4. loenguga “Enn Põldroos maalikunstnikuna“, kus Tõnis Tatar räägib vanameistri kunstnikuks kujunemisest pöördelistel ja modernismist mõjutatud kuuekümnendatel ning muutumistest hilisemas loomes.

25. aprillil avab Margus Kiis toonase ühiskonna kunstipoliitika telgitaguseid ning tutvustab Enn Põldroosi suurt rolli kunstipoliitika kujundajana Nõukogude Eestis. Loengusarja kahe viimase ettekande fooniks on aprillikuu algul avatud Enn Põldroosi juubelinäitus “Credo”.

Läbi kahe suure isiknäituse – pagulaskunstniku Endel Kõksi ülevaatenäituse ning Enn Põldroosi retrospektiivi kulgev loengusari vaatleb suures osas samas ajas, ent erinevas ruumis kujunenud kunstnikusaatusi. Pallasest sirgunud ja 1944. aastal võõrsile põgenenud Endel Kõksile avanesid vabas maailmas hoopis teised horisondid kui temast põlvkonna jagu nooremale Enn Põldroosile, kes kujunes kunstnikuks Nõukogude Eestis. Loengutel vaagitakse mõlema kunstniku modernismist puudutatud loomingu käsitluste kõrval ka ühiskondade polaarust, tuuakse kõrvutusi autorite saatusekaaslaste loomega ning heidetakse pilk ka avangardmuusikasse.

Loengud toimuvad neljapäevasel päeval algusega kell 17.30.  Sissepääs muuseumi pääsmega.

Tartu Kunstimuuseumi näitusemajas on avatud järgmised näitused:
Enn Põldroos. Credo (kuni 9.06)
Luuserid. Üks vaade muuseumi tulmetele (kuni 9.06)
Mark Raidpere. Majestoso Mystico (kuni 28.04)

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht