TLÜ Studia Generalia: Jesper Hoffmeyer humanitaaria ja täppisteaduste vahel laiuva tühimiku täitmisest

Studia Generalia sarja järgmise avaliku loengu peab maailma üks tuntumaid semiootilise bioloogia tippteadlasi, Kopenhaageni Ülikooli emeriitprofessor Jesper Hoffmeyer.
Jesper Hoffmeyer tutvustab loengus oma nägemust humanitaaria ja täppisteaduste vahel laiuva tühimiku täitmisest.
Taanlane Jesper Hoffmeyer on maailma üks tuntumaid semiootilise bioloogia tippteadlasi. Tema koduülikooliks on Kopenhaageni Ülikool, mille molekulaarbioloogia instituudis on ta töötanud nii eksperimentaatori kui ka teoreetikuna. Avastanud semiootilise lähenemise võimalused elu mõistmisel, tõusis ta 1990ndate alguses biosemiootika teadusvaldkonna üheks liidriks ning on jäänud selleks tänaseni.
Tallinna Ülikooli Kirjastusel on eesti keeles ilmumas Jesper Hoffmeyeri raamat “Biosemiootika: Uurimus elu märkidest ja märkide elust”. Tegemist on originaalse teosega, mis lõhub nii käibetõdesid kui ka distsipliinidevahelisi barjääre. Raamatu üheks juhtmotiiviks on, et elu ei ole lihtsalt üks fenomen, mis tekib keskkonnas, vaid tal on mängida tähtis roll looduse pideva kujundamise protsessis. Tegu on esimese biosemiootikat põhjalikult tutvustava raamatuga eesti keeles ning on soovitatav lugemisvara bioloogia ja humanitaaralade üliõpilastele, aga ka teistele, keda huvitavad elu ja kultuur. Raamatu on inglise keelest tõlkinud Ehte Puhang, toimetanud Margus Ott ja Liisi Rünkla ning saatesõnaga varustanud Kalevi Kull.
Jesper Hoffmeyer on Rahvusvahelise Biosemiootika Seltsi president ning kirjastuse Springer raamatuseeria Biosemiotics toimetaja. Ta on avaldanud 11 raamatut taani keeles ning praeguseks kaks inglise keeles. Peale biosemiootika on neis teaduskirjaniku kogemustega autori nauditaval moel juttu eluteaduse paljudest seostest kultuuris.
Jesper Hoffmeyeri avalik loeng “Biosemiotics: Bridging the science-humanities gap” toimub neljapäeval, 4. detsembril algusega kell 16 Tallinna Ülikooli Astra maja auditooriumis A121. Loengut saab vaadata ka otseülekandena ERR kultuuriportaalist kultuur.err.ee. Loengule järgneb kell 17.30 Jesper Hoffmeyeri raamatu “Biosemiootika: Uurimus elu märkidest ja märkide elust” eestikeelse väljaande esitlus.
Loeng toimub Kultuuriteooria Tippkeskuse toel. Raamatu väljaandmist on toetanud Seto Kultuuri Fond.
Loeng on inglise keeles, kõik huvilised on teretulnud!

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht