Toimus Veneetsia Biennaali Eesti paviljoni pressikonverents

Rebeka Põldsam

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Esmaspäeval, 18. märtsis kell 12 esitleti Kumus Veneetsia biennaali Eesti paviljoni näitust “Evident in Advance”. Esitlust tegid näituse tiim kunstnik Dénes Farkas, kuraator Adam Budak, arhitekt Markus Miessen ning üks kahest kataloogi kujundajast Gregory Ambos (Zak Group), komissaar Maria Arusoo ning peamise rahastaja Eesti Kultuuriministeeriumi esindaja Maria-Kristiina Soomre, näituse Eesti partneri Kumu direktor Anu Liivak.

Pressikonverentsil osales ligi 40 ajakirjanikku, toetajat ja huvilist.

Näituseprojekt “Evident in Advance” tegeleb keele tabamatuse, tõlkimise ja tõlgendamise eri aspektidega. Lisaks Dénes Farkasile osaleb projektis arhitektide ja teoreetikute rahvusvaheline meeskond, seda kureerib Washingtonis asuva Hirshhorni muuseumi ja skulptuuriaia kuraator Adam Budak, kes töötas Farkasiga 2010. aastal KUMU-s toimunud Fotokuu näituse “Teisele poole” raames. Budak on kureerinud hulgaliselt olulisi rahvusvahelisi näitusi, sh “Architectures: Metastructures of Humanity, Morphic Strategies of Exposure”, mis oli eksponeeritud 2004. aastal 9. Veneetsia Arhitektuuribiennaalil Poola paviljonis, ta oli Manifesta 7 kaaskuraator. Arhitektuurilise lahenduse eest vastutab Berliinis asuv Studio Miessen eesotsas loovarhitekt Markus Miesseniga.

Dénes Farkase näitusekataloogi kujundajaks on valitud kõrgelt tunnustatud disainer Zak Kyes (Zak Group). Raamat antakse välja maineka Berliini/New Yorgi kirjastuse Sternberg Pressi poolt. Kataloogi autorid on filosoofid Daniele Monticelli ja Adriana Cavarero, lingvist Martin Prinzhorn, kirjanik Bruce Duffy ning arhitekt Markus Miessen.

Dénes Farkas on Tallinnas elav ja töötav postkontseptualistlik fotokunstnik, kelle teoste läbivaks jooneks on alates 2000. aastate teisest poolest olnud sotsiaalsete struktuuride vaatlus ning nende peegeldamine võimalikult lakoonilisse fotot ja pildiallkirja meediumina ühendavasse kunstikeelde. Tema teoseid kuulub Eesti Kunstimuuseumi kogudesse ja erakollektsioonidesse.

55. rahvusvaheline kunstibiennaal on publikule avatud 1. juunist 24. novembrini 2013, biennaali peakuraator on Massimiliano Gioni. Eesti näituse asukoht Veneetsias 2013. aastal on jätkuvalt Palazzo Malipiero, ent sedapuhku sissepääsuga San Samuele väljaku esifassaadilt, aadressiga S. Marco 3199 (III korrus). Uued näituseruumid on varasemast avaramad ja nähtavamad, senise 100 ruutmeetri asemel on meie käsutuses 166 ruutmeetrit kasulikku näitusepinda.

Veneetsia kunstibiennaal on vanim ning suurim rahvusvaheline kunstifoorum, Eesti osaleb oma paviljoniga Veneetsias alates 1997. aastast. Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus on Eesti ekspositsiooni ametlik esindaja Veneetsia biennaalil.

Eesti osalemist Veneetsia 55. rahvusvahelisel kunstibiennaalil rahastab Eesti Vabariigi Kultuuriministeerium, toetajate hulka kuuluvad ka advokaadibüroo Borenius, Ameerika Saatkond, Briti Nõukogu ja DSV ning institutsionaalseks partneriks on KUMU kunstimuuseum.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht