Toivo Raidmetsa ja Jaanika Peerna näitus Arhitektuuri- ja Disainigaleriis

Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus

Toivo Raidmets ja Jaanika Peerna avavad Arhitektuuri- ja Disainigaleriis 19. veebruaril 2013 kell 17.00 performance´i ning teiste üllatustega  ühise näituse “Park”.

Väljapaneku algpõhjuseks on Raidmetsa soov korrastada Tallinna linnamööbli kirjut üldpilti. Selle tarvis on ta välja töötanud seeria ratsionaalseid, kestvaid, ergonoomiliselt mugavaid, põhjamaise maitsehoiakuga istepinke, mida näitusel esitletab.

Raidmets ei pääse ilma lavastuseta. Seekord on ta muutnud galerii lumiseks pargiks koos veel mitte kinnikülmunud tiigiga.

Kaasatud on Ameerikas tegutsev kunstnik Jaanika Peerna, kes loob galerii seintele ulatuslikud must-valged joonistused, mis on sündinud maailmas aina kiirenevate tuulte ja  suurenevate tormide mõjuvallas. Avamisel toimub live joonistamise performance, mille käigus valmib osa seinajoonistustest.

Nii on tegemist disaini- ja kunstimaailma kohtumisega, mis  tuletab meelde, et need kaks  omavahel tihedalt seotud on ja ometi nii erinevad.

Eesti Kunstiakadeemia sisearhitektuuri ja mööblidisaini osakonna juhataja professor Toivo Raidmetsa loomeprojektide ampluaa on ulatuslik, ulatudes disainist ja sisearhitektuurist võimsate installatsioonideni. Tema mõjukamad tööd on peale silmapaistavalt originaalse käsitlusega mööbliesemete kultuslikud klubid “Eeslitall”(koos Taso Mähariga), Bonnie & Clyde, “Flamingo” ja KUKU ning rahvusvahelise haardega näituseprojektid.Raidmetsa jaoks on disain elustiil. Tema rahutu ja otsinguline loomus ning perfektsionism sunnivad teda püüdlema aina täiuslikumate tehniliste lahenduste ja vormide poole.

Jaanika Peerna on Eesti päritolu kunstnik, kes elab ja töötab alates 1998. aastast USA idarannikul, New Yorgi lähistel. Loominguks joonistused, videod ja valgusinstallatsioonid, mis sageli käsitlevad valguse, õhu, vee ja teiste loodusnähtuste temaatikat. Tema töid on esitletud kogu New Yorgi metropolialal, nii nagu ka Pariisis, Tallinnas, Lissabonis, Sofias, Dubais, Honolulus, Novosibirskis ja Roomas. Jaanika Peerna teoseid on ostetud paljudesse USA ning Euroopa erakollektsioonidesse ja hiljuti ka Pariisis baseeruvasse Prantsusmaa riiklikku kaasaegse kunsti fondi. USAs esindavad teda Masters & Pelavin galerii New Yorgis ja ARC Fine Art Connecticuti osariigis.

Näitus “Park” on avatud  Arhitektuuri- ja Disainigaleriis (Tallinnas Pärnu mnt. 6) 2. märtsini 2013

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht