Toomas Altnurme näitus „Emruntla – peatuspaik reaalsuste vahel“ Võru Linnagaleriis

Kätlin Hoop

Alates 13. aprillist 2009 on Võru Linnagaleriis avatud Toomas Altnurme maalide ja arvutigraafika näitus „Emruntla – peatuspaik reaalsuste vahel“, mis hõlmab korraga kõiki galerii ruume.

Toomas Alturme on Kunstnike Liidu, Maalikunstnike Liidu ja Skulptorite Ühenduse  liige, kes on lõpetanud Tallinna Ülikooli kunstiosakonna, õppinud Tais Rajamangala Ülikoolis ning kaitsnud magistrikraadi hoopiski Lõuna-Koreas Seoulis asuvas Hongik Ülikoolis. Altnurme on töötanud igas vallas maalist installatsioonini, skulptuurist segatehnika ja digikunstini ning kasutanud seejuures kunstnikunime Pomshiva.  Mees on kujundanud enam kui poolsada reivi, enamuse neist Seoulis ja San Franciscos. Lisaks on ta osalenud palju  Rahvusvahelistel Skulptuuri Sümpoosionitel ja tema loomingut leiab avalikus ruumis USA-s, Brasiilias, Tshiilis, Costa Ricas, Guatemalas, Saksamaal, Prantsusmaal, Inglismaa, Taanis, Rootsis, Venemaal, Tais, Lõuna Koreas ja Taiwanis.

Toomas Altnurme on mitmekülgne kunstnik, kes nimetab ennast pildikeerutajaks ning segab kokku impulsid idamaadest, popkultuurist ja omaenda meeltest. Tulemuseks on igavene mikstuur igavikulistest ja kosmilistest asjadest ning pealispindselt meile näkku säravatest linnatuledest, neoonist ja nailonist. Eha Komissarov on kirjutanud Altnurme kohta järgnevalt : „Ta kujundab värvika maali, kust leiab glamuuri, shokeerivat vaadet ja virtuaalsustunnetust. Alturnurme maalimislaadi kirjelduses on igati kohane viidata tema Idamaade elu kogemusele ja kõrgendatud meelelisusele. Tema pilt on salapärane, seksikas, tundeküllane, tontlik, tume, veiderdav ja idamaiselt toretsev.“ Jaan Elken on Altnurmet nimetanud lausa Gaugini Eesti uusvariandiks.  

Näitus „Emruntla – peatuspaik reaalsuste vahel“ jääb Võru Linnagalerii kahel korrusel avatuks kuni 8. maini 2009.                    

Lisainfot leiab  Toomas Altnurme kodulehelt http://www.art-altnurme.com/

 

 

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht