Toomas Kuusingu näituse avamine

Andra Orn

Esmaspäeval, 25. veebruaril kell 18.00 avatakse Tam Galeriis kunstnik Toomas Kuusingu personaalnäitus “Harilikud inimesed”. Näituse avamisel esinevad muusika ja luulekavaga poeet Hr.Taave Tuutma ja Mr. Steve Vanoni. 

Kunstnik Toomas Kuusing ekspooneerib näitusel õlimaale lõuendil, mis on valminud ajavahemikul 2006-2013. Need kajastavad harilikke inimesi nende tavapärastes ja ka pisut tavatumates tegemistes vaadeldes olukordi nii kaugelt kui ka päris lähedalt, ülevalt ja ümbert. 

Peamine inspiratsiooniallikas on kunstnikule olnud inimesed. Autori käsitletud teemad on siirad ja lihtsad jäädvustades nii justkui teolt tabatud ja argieksistentsist metafüüsilisele tasandile tõstetud rikkaid ärihaisid ja poliitikud kui ka allpool vaesuspiiri elavaid kodutuid. Kunstnik ei jäta puudutamata ka iseennast, naabreid, tuttavaid inimesi tänavalt. Kuusing käsitleb naivistlikult nii üldmütoloogilisi teemasid kui ka tänapäevaseid müüte. Ta loob (sür)realistlikke ja mütoloogilise sisu ning väljanägemisega situatsioonilisi pilte, mis osutavad sõrmega otse kirju inimloomaaia poole. Naivistlikus kunstis paelub Kuusingut selle ausus. 

Toomas Kuusing on õppinud Academia Gratas, lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia 2005. aastal. Ta on esinenud Eestis paljude näitustega, millest enamik on käsitlenud üldinimlikke teemasid, osad aga, sõltuvalt autori päritolust, Setode tegemisi. Kuusingu töid ja performance’id on eksponeeritud koos Nongrata, FLÜ ning Cnopt gruppidega väga mitmel kontinendil: Euroopas, Põhja- ja Lõuna-Ameerikas, Aasias. 

Kunstiprojekt Tallinn Tuesdays raames toimub Tam Galeriis 26.02.2013 kell 16.00 lisaks vestlus kunstnikuga, mida juhib Peeter Allik, kes on olnud autorile eeskujuks ja õpetajaks. 

Näitus jääb avatuks märtsi lõpuni.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht