Tuuli Taul kogus võistlusel esinemised neljal festivalil

Jaanika Ventsel

Nädalavahetusel toimunud Nõmme Jazzi Jazzartisti konkursil, kus võistluse auhindadeks on esinemised tuntud festivalidel, sai esikoha meie noor lauljanna Tuuli Taul.

Nõmme Jazzi konkursil ei sõltu esinemiskutsete saamine tingimata kohast, vaid kutsuja eelistustest. Kuigi lauljate osas oli konkurents võrreldes viimaste aastatega nõrgavõitu, ei ole veel ükski eesti laulja võitnud nii palju festivalide esinemiskutseid. Aasta jooksul ootavad Tuulit esinema festivalid Pori Jazz, Turku Jazz, Jazzkaar, Juu Jääb ning Türgis, Istanbulis asuvas Nardis Jazz Club´is esinemine. Põhja-Euroopa suurimaid ja vanimaid festivale Pori Jazz ning Turku Jazz ja Jazz Club Nardis panid igaüks välja esinemistasuks 500 USD suurused honorarid. Lisaks on Tuuli oodatud võistlema Leetu Jazz Voices ja Soome Lady Summertime lauluvõistlustele.

Tuuli on isikupärane noor laulja ning lugude autor ning enda eelistustele truuks jäädes, laulis mõlemil päeval kahest loost ühe eestikeelse. Oma harjumuspärase tagasihoidliku stiili kohta improviseeris Tuuli üllatavalt julgelt, mis oli kindlasti žürii soosingu võitmisel oluliseks võtmeks. Lauljate kategoorias sai 2. Koha Kristina Jatautaite Leedust ning Ipek Dinc Türgist, kes kutsuti esinema Oslo Jazzfestivalile ja Rigas Ritmi festivalile ning võistlema Jazz Voices laulukonkursile Leetu. Lady Summertime konkursile kutsuti osalema samuti finaalis võistelnud Reelika Ranik.

Pianistide kategoorias läks esikoht teist aastat järjest Norrasse. Võitja, 24 – aastane Eyolf Dale, on särav ja isikupärane klaverikunstnik ja helilooja. Võistlusel esitas ka kinldalt oma stiili nii autorilugusid kui jazziklassikat esitades.  Ning eriliseks üllatuseks oli tema esinemine õhtusel jamsessionil, kus ta esines hoopis teise stiiliga, palju tulisemal ja kirglikumal moel, kuid siiski eristudes kõikidest teistest. Loodame, et seekordsel Nõmme konkursil saime Norra pianisti näol näha tõelist tulevikutähte. Järgneval aastal saab Eyolfit kuulata esinemas auhinnalistel Pori Jazz ja Rigas Ritmi festivalidel ning Kuressaare Kultuurikeskuses.

2. koha saavutas pianistidest Ercüment Orkut Türgist, kes sai tänu suurele kohalikest türklastest toetajaskonnale publiku lemmikuks. 3. Kohale tulnud Kristaps Vanadzins Lätist.

Seekordsel konkursil oli osalejaid 7 riigist: Eesti, Läti, Leedu, Soome, Norra, Türgi, Rumeenia. Osalejaid oli poolfinaalis 14 ning finaali valiti 4  lauljat ja 4 pianisti.

Žüriiliikmete poolt kiideti eriliselt saateansambli muusikuid, kes olid Tuomas Kauppi Soomest, Rihards Fedotovs Lätist ning Eestist Mihkel Mälgand ja ansambli juht Siim Aimla, keda võistluse finaalis asendas saksofonist Danel Aljo.

Auväärne festivali korraldajatest koosnev žürii jäi võistluse ja selle korraldajatega väga rahule. Nõmme Jazz soovib omalt poolt tänada žüriiliikmeid, osalejaid, toetajaid ja abilisi tänu kellele saab toimuda see suurepärane üritus noorte ja kultuurivahetuse heaks.

Kategooria: klaver

I    Eyolf Dale

II   Ercüment Orkut

III Kristaps Vanadzins

 

Kategooria: laul

I    Tuuli Taul

II   Kristina Jatautaite

III Ipek Dinc

 

Publiku lemmik

Ercüment Orkut
 

 

Žürii: Jyrki Kangas, Pori Jazz festival; Kimmo Hyyppä,Turku Jazz festival; Edvard Askeland, Oslo Jazzfestival; Jonas Jucas, Kaunas Jazz festival; Maris Briezkalns, Rigas Ritmi festival, Sony Jazz Stage Competition; Önder Focan Türgi, Nardis Jazz Club Istanbulis; Osku Rajala,Lady Summertime Competition Soomes, Jazzirytmit ajaleht; Steponas Januška  Jazz Voices Competition Leedus; Anne Erm, Jazzkaar; Villu Veski, Juu Jääb; Tõnis Kõrvits, Nõmme Jazz ja Toivo Unt, Nõmme Jazz

 

Korraldaja: MTÜ Nõmme Jazz

www.nommejazz.ee

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht