Ümarlaud Pärnu Uue Kunsti Muuseumis

Vaiko Edur

Neljapäeval, 15.augustil toimub kell 15.00 ümarlauad "WaRe - visioon Pärnust kui sadamalinnast" Pärnu Uue Kunsti Muuseumis. Kaks aastat tagasi alustas Uue Kunsti Muuseum koostöös Pärnu linnavalitsusega Grundtvigi rahvusvahelist projekti "WaRe", mis inglise keeles lahtikirjutatuna tähendab WATERFRONT REGENERATION ning mis maakeeli võiks olla sõnastatud kui KALDAPEALSE TAASELUSTAMINE.

Grundtvigi projektis osalesid seitse linna viiest riigist: Veneetsia Itaaliast, Izola Sloveeniast, Bratislava Slovakkiast, Porto, Viana do Castelo ning Ponte de Lima Portugalist, samuti Pärnu Eestist. Kõigis partnerriikides toimusid avalikud arutelud ja visioonikonverentsid, et välja selgitada võimalused endiste sadama- ja veeäärsete tööstusalade regeneerimiseks, mille tagajärjel tekiks juurde hulgaliselt avalikku ruumi puhkuseks, kultuuriliseks meelelahutuseks, spordiks ning ka elamuehituseks. Tänaseks on valminud projekti lõppdokument, mida tahame avalikkusele tutvustada ning ühtlasi koos spetsailistidega pidada nõu võimalike arengute üle Pärnus. Pole ju saladus, et küllaltki suur osa Pärnu jõe suudmealal asuvatest endistest tööstus- ja sadamaehitustest kollitavad linnasüdames jätkuvalt edasi. Kuidas saada lahti okupatsiooniaja tondilossidest ning mis võiks kerkida nende asemele, sellest tahaksime Uue Kunsti Muuseumi peasaalis toimuval ümarlaual nõu pidada.

Ümarlauda istuma ja oma nägemusi jagama on lubanud tulla Pärnu linnajuhid Vahur Mäe, Toomas Kivimägi, Romek Kosenkranius, Eesti Arhitektide Liidu juhid Peeter Pere ja Jaak Huimerind, projektis osalenud noored arhitektid Kristjan Kullerkan, Raiko Reinson, samuti ajakirjanik Teet Roosaar. Pärnu linnavolikogu planeerimiskomisjoni esimees Enn Raadik kutsub osalema ja oma ideid välja käima kõiki komisjoni liikmeid. Uue Kunsti Muuseum ootab, et ümarlauast võtavad osa need Pärnumaa inimesed, kellele läheb korda meie maakonna pealinna tulevik.
Tuksub ju tuhatkond aastat tagasi Embecke jõe suudmesse tekkinud kaubalinna süda endiselt siin, kus saavad kokku ajaloolised vee- ja mereteed. Kuidas areneb Pärnu mere- ja jõekallaste kasutamine, nii kasvab ja kosub mitte üksnes linn, vaid ka teda toitev maakond.

Niisiis, olete kutsutud ümarlauale “WaRe – visioon Pärnust kui sadamalinnast”, mis toimub Pärnu Uue Kunsti Muuseumis neljapäeval, 15.augustil kell 15.00.

Uue Kunsti Muuseum
Esplanaadi 10, Pärnu
Avatud suvekuudel iga päev 9 – 21.00
tel 44 30 772

www.mona.ee 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht