US ART Gallerys avas uksed rahvusvaheline fotonäitus „Üks päev meie elust“

Silvia Kübar

Värskelt avatud fotonäitusel „Üks päev meie elust“ on üleval tööd Eesti, Läti ja Venemaa profi- ja hobifotograafidelt, mille läbivaks teemaks on riigi igapäevaelu lähiajaloos. Esimene selleteemaline väljapanek avati juba 1987. aastal Riias, tänavu avati näitus esimest korda samaaegselt Tallinnas ja Jelgavas.

Illustreerivad fotod näituselt: autor Andrei Bodrov

www.powerhouse.ee/Album/001.jpg

www.powerhouse.ee/Album/003.jpg

www.powerhouse.ee/Album/006.jpg

www.powerhouse.ee/Album/028.jpg

www.powerhouse.ee/Album/032.jpg

„Sellest nädalast pakub US ART Gallery maalikunsti kõrval vaatamiseks ka heal tasemel rahvusvahelist fotokunsti,“ rääkis US ART Gallery juhataja Dmitri Orlov. „Väljapaneku läbivaks teemaks on heita pilk lähiminevikku – vaadelda tänapäeva, mõtiskleda heast, kaunist ja igavikulisest, sest fotod on tõenäoliselt kõige arusaadavamaks suhtluskeeleks üle maailma.“

„Antud näituse puhul on järjepidevus äärmiselt oluline, kuna see võimaldab näidata, kuhu fotograafias on võimalik jõuda ja mida sellega on võimalik saavutada,“ märkis Dmitri Orlov. „Eestis on hakatud fotograafiale pöörama üldse väga suurt tähelepanu – tajutakse järjest paremini milline foto on hea ja milliseid eeskujusid foto tegemisel järgida. Ka antud näitus aitab mõista, milline on õnnestumine ja seda nii igapäevaelupiltide kui kunstifotode tegemisel.“

See ainulaadne projekt sai alguse juba 1987. aasta 28. augustil Riias, kus oma töid esitles üle 70 fotograafi, nende hulgas ka eestlane, tollase ITAR-TASSI fotograaf Viktor Vesterinen.

2007. aastal toimus aktsioon teistkordselt meenutamaks idee 20 aasta möödumist nime all „Üks päev Lätis. 20 aastat hiljem“ – tollase näituse eestvedajaks oli tuntud Läti fotograaf ja ajakirjanik Viestur Koziols, Eestit esindas tol korral 24 erineva riigi fotokunstniku hulgas Jaak Jõepera.

Käeoleval aastal jõudis näitus ka ise reaalselt Eestisse. Näituse avamisel lausus külalistele tervitussõnad galerii omanik Urmas Sõõrumaa, kes tunnustas osalejaid teoks saanud koostööprojekti eest. Lisaks olid  tervitama tulnud Läti kultuuriatašee Raivo Klotintš ja Vene kultuuriatašee Sergei Nevski.

Näitus on avatud paralleelselt Tallinnas ja Jelgavas. Tallinnas on üleval 60 fotot 10-lt fotograafilt Eestist, Lätist, Venemaalt. Projekt sai teoks Jelgava linna meediaväljaande „Novaja Gazeta“ toimetuse töötajate ning US ART Gallery koostöös.

„Üks päev meie elust“ fotonäitus on avatud kuni 23. novembrini ja see on kõigile külastajatele tasuta.

US Art Gallery asub Rotermanni kvartalis aadressil Roseni 8.

Lisainfo:

Dmitri Orlov, US ART Gallery juhataja

Tel: 6645026

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht