Ussid meie elus ja Pärnumaa-teemalised meened

Uue Kunsti Muuseum

USSID MEIE ELUS ja PÄRNUMAA-TEEMALISED MEENED
Vahur Rähesoo ning Ants Link
 
Uue Kunsti Muuseumis
Esplanaadi 10, Pärnu
 
23. aprill – 19. mai 2012
Näituse avamine 23. aprillil kell 15.00

Teisipäeval, 23. aprillil kell 15.00 avavad praegune ja endine kalurihärra, vastavalt siis Vahur Rähesoo ning Ants Link Uue Kunsti Muuseumis oma näituse “Ussid meie elus ja Pärnumaa-teemalised meened”. Pensionipõlves puutöömeistri ametit pidama hakanud Ants Link on vaatamiseks toonud Pärnumaa-teemalised suveniirid ning kaluri elukutset pidav Vahur Rähesoo eksponeerib oma puust ussiperet.

Ants Link on Treimanist pärit ning pühendanud oma pensionipõlve puutööle. Liivi lahe kaldal talu omav Ants on kuldsete kätega mees, kes omal ajal oli brigadir, kuid nüüd kogub vanavara ja teeb puutööd. Ta on rajanud oma taluõuele vanavara muuseumi ning sealsetelt külastajatelt saanud indu meenete valmistamiseks. Ants ütleb, et kui inimene tuleb muuseumi, siis ta tahab ikka midagi kaasa osta, aga tal ei ole kunagi midagi seesugust müüa olnud. Nii ühel päeval ta otsustaski meeneid ise tegema hakata. Tänaseks on hulk suveniire valmis ning ootavad uusi omanikke.

Vahur Rähesoo on 58-aastane Pärnu kalur. Ta kirjutab enda kohta järgmist: ” Mulle meeldib Eestima loodus ning ma naudin nii merel kui metsas selle ehedust ja ilu. Oma vaba aega sisustan puutööga. Puukõverikke hakkasin korjama peale 2005. aasta suurt jaanuari tormi, kui tuul mere ääres palju igasuguseid puid maha murdis ja kaldale uhus. Kasutan neid kõverikke erinevate usside tegemiseks.”

Uue Kunsti Muuseum toetab antud väljapanekuga Pärnumaa kohalikke ettevõtlikke vanahärrasid ning tunnustab neid tehtud käsitöö eest!

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht