Uued gümnaasiumi valikainete õppekomplektid rikastavad õppetööd

Liina Raju

Kolmapäeval, 12. juunil kell  10.00-16.30 tutvustatakse Tallinna Reaalkoolis kaheksat loodus-, ja täppisteaduste ning tehnoloogia valdkonna gümnaasiumi valikkursuste õppekomplekti. Konverentsi korraldab Eesti Teadusagentuur.

„2010.a. vastuvõetud gümnaasiumi riiklik õppekava kirjeldab mitmeid uusi valikkursusi, mis muudavad õppe tänapäevasemaks, käsitledes värskeid  teadusideid ja uusi  tehnoloogiaid. Selleks, et koolid neid  valikkursuseid oma õppekava raames  pakkuda saaksid, osutus hädavajalikuks uue sisu ja metoodikaga õppematerjalide loomine,“ sõnas haridus- ja teadusministeeriumi loodus- ja täppisteaduste nõunik Ülle Kikas.

Loodusteaduste ja tehnoloogia valdkonna valikainete õppematerjalide komplektid valmisid Eesti Teadusagentuuri programmi TeaMe raames ja Euroopa Sotsiaalfondi toel.

Ülikoolide õppejõududest ja gümnaasiumiõpetajatest koosnevad meeskonnad töötasid välja õppekomplektid, milles on õpik, õpiku juurde kuuluv töölehtede kogumik ja e-kursus, õpetajaraamat ning teised vajalikud lisamaterjalid.

Igat õppekomplekti katsetati täies mahus  vähemalt neljas koolis ning kokku osales 37 gümnaasiumi. Lisaks saadud tagasisidele õpetajatelt ja õpilastelt materjale ka retsenseeriti ning täiendati saadud ettepanekute põhjal.

Konverentsil tutvustatakse järgmiste valikainete õppekomplekte: „Loodusteadused, tehnoloogia, ühiskond“, „Mehhatroonika ja robootika“, „Arvuti kasutamine uurimistöös“,  „Rakenduste loomise ja programmeerimise alused“, „Geoinformaatika“,  „Majandusmatemaatika elemendid“,  „Joonestamine“ ning  „Elu keemia“.  Peale avaettekandeid on kõigil võimalus uute materjalidega süvitsi tutvuda õpitubades.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht