Uus kontsert sarjast HELIjaKEEL – Jaan Kaplinski ja Märt-Matis Lill

Diana Liiv

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kontsert Märt-Matis Lille ja Jaan Kaplinski loominguga toimub laupäeval, 18. mail, kell 19:00 Tallinnas, Hopneri majas ja pühapäeval, 19. mail, kell 18:00 Tartu Ülikooli aulas. Esinevad Leonora Palu (flööt), Helena Tuuling (klarnet), Olga Voronova (viiul), Leho Karin (tšello), Madis Metsamart (löökpillid), Diana Liiv (klaver), Vahur-Paul Põldma (sõna) ning Jaan Kaplinski (sõna).

Kavas on Jaan Kaplinski: “Läbi metsa” ja Märt-Matis Lille “Mõttelained 2”, “Lindudele”, “Mu nuttev hääl on sügistuul”, “When the Buffalo Went Away” ja seade John Dowlandi loost “Fairwell”.

Kontsert tervikuna on spetsiaalselt selle sündmuse jaoks loodud erinevaid kunste sünteesiv tervikteos, mille teljeks on Märt-Matis Lille muusikateosed ja Jaan Kaplinski tekstid.

Jaan Kaplinski nimi ei vaja eestlastele tutvustamist. Tema äärmiselt mitmekülgne kirjanduslik tegevus on leidnud laialdast tunnustust ja tähelepanu nii kodu- kui välismaal; ta on üks enim tõlgitud eesti autoreid ja teda on korduvalt esitatud Nobeli preemia kandidaadiks. Kontserdil ettekandele tulev teos „Läbi metsa“ on loodud 80ndate teisel poolel, enne kui “okastraat” oli lahti lõigatud.

Märt-Matis Lill on Eesti noorema põlvkonna silmapaistvamaid ja mitmekülgsemaid heliloojaid. Tema teosed kõlavad sageli sageli uue muusika festivalidel ja kontsertidel nii Eestis kui välismaal. Tema teoseid on esitanud mitmed eesti- ja välismaised tippkollektiivid, nagu ERSO, Tallinna Filharmoonia, Ansambel U, Avanti!, UMO Jazz Orchestra, Ensemble Intercontemporain, Nieuw Ensemble, I Solisti di Vento, Collegium Novum Zürich ja Ensemble Modern. Ta on olnud mitmete erinevaid kunstliike ühendavate projektide algataja ja teinud koostööd paljude väljapaistvate kunsti- ja kultuuriinimestega, nagu Guy Weizman, Christina Hallström, Von Krahli teater, Priit Tender, Imbi Paju, Teet Kask, Kaido Ole, Luminoso, Nero Urke, Vahur-Paul Põldma ja arhitektuuribüroo “Kosmos”.

Hooajal 2012/2013 algas Muusikasõprade Seltsi uus neljast kontserdist koosnev sari HELIjaKEEL. Sarja läbivaks teemaks on Eesti kultuuriruumis erilised perekonnad, kus isad ja pojad ning isad ja tütred on tuntud kirjanikud ning heliloojad. Sari algas novembris Doris ja Hillar Kareva loominguga, teisel kontserdil jaanuaris tulid esitusele Maarja Kangro luule ja Raimo Kangro muusika, kolmandal kontserdil aprillis kõlas Peeter Volkonski ja Andrei Volkonski looming ning sari lõpeb maikuus Märt-Matis Lille ja Jaan Kaplinski teostega. Muusikat esitavad silmapaistvad eesti interpreedid ja tekste loevad autorid ise. Sari toimub koostöös Tartu kirjandusfestivaliga „Prima Vista“. Sarja eesmärk on tekitada erinevate kultuurivaldkondade vahelist koostööd ja sünergiat, hõlmata laiemat publikut ning pakkuda erilisi kultuurielamusi.

Täpsemat infot kontserdisarja kohta leiab kodulehelt www.kammermuusika.ee

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht