“Uus Materjal” tuleb ajakirja, albumi ja näitusega

Sel reedel, 28. novembril kell 18 esitletakse EKKM-is uut kunstiprojekt-ajakirja „Uus Materjal“, sellega kaasnevat kogumikalbumi eesti näituste helikujundustest ning avatakse ajakirja saatev näitus!
Eksperimentaalne ajakiri püüab leida täpseimat harmooniat sisu ja vormi vahel ning ilmub betoonist karbis, mis sisaldab endas lisaks tekstivihikutele mälupulka kogumikalbumiga näituste helikujundustest ning videoteoseid, fotosid, 3D-prinditud kruvi ja Merike Estna marmoleum-maali. Karbi saab koju viia geotekstiilist kotis.
Ajakirja esimene number võtab lähtepunktiks lääne kunstimaailmas viimased aastad ringelnud uusmaterialismi teema ning mõtiskleb sellega kaasnevalt materjali tagasitulekust, materjalimõnust, uute materjalide ja kvaliteetide otsimisest, näituse materialiseerumisest/dematerialiseerumisest. Materjalist kirjutavad Niekolaas Johannes Lekkerkerk, Kati Ilves, Eik Hermann, Marten Esko, Jaak Kikas, Jaak Tomberg, Liisa Kaljula, Kalev Rajangu jpt.
„Uue Materjaliga“ kaasnevas kogumikalbumis on püütud luua kollaaž viimase kümnendi eesti näituste helikujundusest. Albumil on esindatud teiste seas Kiwa, Andres Lõo, Taavi Tulevi, Mihkel Kleisi, Barthol Lo Mejori ja Raul Kelleri looming.
Albumit saadab kunstiteaduse haridusega muusik Maria Juure sissejuhatav essee.
Ajakirja saatev näitus põhineb kunstiteoste järelelul: mis saab kunstiteosest, siis, kui kunstnik on selle ise otsustanud kunstisüsteemist välja tõugata? Mis saab maalidest, skulptuuridest, fotodest, installatsioonidest või nende fragmentidest, mida ei ole ära ostetud ja muutuvad niigi vähese või puuduva hoiustamisruumi tõttu ainult pinnaröövliks?
Osalevad kunstnikud – Kristi Kongi, Dénes Farkas, Mihkel Ilus, Kristiina Hansen ja Ånond Versto, Kris Lemsalu, Jass Kaselaan ja Edith Karlson, Merike Estna, Laura Põld – panustavad uue materjali sündi.
„Uus Materjal“ ilmub ainult betoonkarbis, nummerdatud tiraažiga 111, ei mingit online’i.
Ajakirjade broneerimine algab teisipäeval kell 10.00, lehel uusmaterjal.tk

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht