VABA LINN kutsub avatud mõtteviisi töötubadesse

Maris Hellrand

27.-30. septembril toimub järjekorras teine Vaba Linn, mis seekord koosneb neljast praktilisest, vabavaralisele mõtlemisele ja linnaruumi ühendamisele pühenduvast töötoast. Valdkondadena on esindatud avatud tehnoloogia, avatud disain, avatud haridus ja avatud teadmised.

Avatud tehnoloogia

Stefan Kainbacher Austriast ja Andreas Wagner Saksamaalt viivad läbi töötoa, mille käigus õpitakse tundma kahte vabavaralist platvormi, Processing ja Open Paths, omaalgatuslike kaardirakenduste loomiseks, olgu selleks näiteks Tallinna parimate piknikukohtade või salarandade kaart.

Avatud disain

Karin Tõugu ja Mikk Meelak loovad osavõtjate abiga avatud disaini põhimõttel toimiva funktsionaalse ja linna kasutajatele vajaliku linnainstallatsiooni, mida on lihtne ehitada ja mille disaini võib iga ehitaja lähtuvalt oma vajadustest muuta. Toimiva näitena saab siin tuua Tallinna tänavatel ja hoovides pesitsevad vabaõhu pinksilauad.

Avatud haridus

Kadri Klementi pühendub koos töötoast osavõtjatega uute haridusformaatide väljatöötamisele, mis aitaksid õpetada lastele paremini linnaruumi eripärasid ja funktsioone. Formaatidest luuakse kõigile vabalt kättesaadav infomaterjal, mida saab kasutada sarnaste õppesündmuste läbiviimiseks.

Avatud teadmised

Vaba Linna neljandas töötoas toimub Herkko Labi ja Henri Laupmaa juhtimisel visioonipaberi “Open Tallinn” väljatöötamine, mis sõnastab avatud Tallinna käsitlemise põhimõtted ja defineerib valdkondlikud mõisted eesti keeles, loob praktilised ideed mõistete rakendamiseks ja kogub kokku juba olemasolevad näited nn vabavaralise Tallinna toimimisest. Visioonipaberi tulemus vormistatakse bukletiks, mida levitatakse Eesti kohalikes omavalitsusüksustes, erakondades, valitsusasutustes ning on kättesaadav ja tasuta kasutatav kõikide teemast huvitatute jaoks.

Rohkem infot Vaba Linna kohta: vabalinn.kultuurikatel.org

Projekti suurtoetaja on SA Archimedes Euroopa Noored.

VABA LINN korraldaja on SA Tallinna Kultuurikatel, mille tegevuste üks põhifookuseid on uute tehnoloogiate spektri integreerimine Kultuurikatla kultuuri- ja haridustegevustesse. VABA LINN on loodud Kultuurikatla võtmeprojektina, eesmärgiga muuta see järgnevate aastatega rahvusvaheliseks sündmusvõrgustikuks, mis kaasab nii üliõpilasi, keskkoolinoori, eksperte ja visionääre, linnaruumi arengu üle otsustajaid kui ülikoolide õppeprogramme, tehnoloogiaettevõtteid, kogukonnaliikumisi ja rahvusvahelisi ühiskonna arengule keskenduvaid võrgustikke.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht