Vabariigi President ja Noored Kooli kutsuvad kogu ühiskonda haridusse panustama

Triin Noorkõiv

President Toomas Hendrik Ilves ja sihtasutus Noored Kooli kutsuvad kõiki andma oma panust Eesti koolihariduse edendamisse ja mitmekesistamisse.Tegusad noored, kellel on kevadeks vähemalt bakalaureuse kraad ja kes on valmis kaheks aastaks õpetajatööle asuma, saavad kandideerida Noored Kooli programmi 3. lendu. Kõik teised saavad panustada haridusse 23. II toimuval "Tagasi kooli" päeval, mil koolid üle Eesti ootavad eri valdkondade spetsialiste, lapsevanemaid ja vilistlasi koolitundi andma ja õpilastega oma teadmisi jagama.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Sihtasutuse Noored Kooli nõukogu esimehe Helo Meigase sõnul on Noored Kooli programmi üks eesmärk tõsta õpetajaamet ühiskonnas rohkem au sisse, sest hariduse kvaliteet sõltub eelkõige just õpetajast. “Vajame kooli võimekaid ja tegusaid noori, sest meie haridus saab olla täpselt nii hea kui head on meie õpetajad. Lisaks kinnitab Noored Kooli programmi osalejate kogemus, et õpetamine kas või mõne aasta jooksul mõjub noorele inimesele väga arendavalt – õpilaste kaasamine õppetöösse ning iga õpilase märkamine ja temas õpihimu äratamine on suurim eestvedamise tuleproov,”
ütles Helo Meigas.

Tänavu pöördub SA Noored Kooli koos president Ilvesega ka kõigi teiste tegusate inimeste poole, et üheskoos soovitada võimekatele ja tegusatele noortele õpetamist ning anda oma panus hariduse mitmekesistamisse.
“Hariduses ei ole võõraid muresid. Kõigil meie kaaskodanikel võiks olla roll õpilaste suunamisel ja arendamisel. Ühelt poolt vajab meie kool toimivat suhetevõrgustikku, head sidet ülejäänud ühiskonnaga. Teisalt vajavad meie kaasmaalased selget arusaamist sellest, kuidas elab tänane Eesti kool ja kuidas nad saavad meie haridusele toeks olla,” ütles president Ilves.

Hea võimalus kooliga sideme tugevdamiseks avaneb vabariigi aastapäeva eel, 23. veebruaril toimuval “Tagasi kooli” päeval, mil koolid ootavad oma vilistlasi, lapsevanemaid ja eri valdkondade spetsialiste ühe ainetunni raames jagama oma eriala kogemusi. “Et teada kooli vajadusi ja ootusi ning leida konkreetseid tegevusi, kuidas igaüks meist saaks pikaajaliselt haridusse panustada, on vaja kooliga kontakt luua. “Tagasi Kooli” päev on hea võimalus teha väärtuslik esimene samm, et oma silmaga järele vaadata, mis koolis toimub, ning koguda ideid edasisteks tegevusteks,” ütles Helo Meigas.

SA Noored Kooli on ellu kutsutud selleks, et luua keskkond uue liidrite põlvkonna kujunemiseks, kes toovad positiivseid muutusi Eesti haridusse erinevates eluvaldkondades tegutsedes. 18. märtsini on võimalik tegusatel ja võimekatel noortel esitada avaldus  Noored Kooli programmi 3. lendu astumiseks. Kahel esimesel aastal oli programmi konkurss ligikaudu 10 soovijat 1 kohale. See on ka rahvusvaheliselt tunnustatud suhtarv, mille poole tuleb õpetajate valikus pürgida.

 

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht