Vaimne kultuuripärand toob Euroopa vabaühendused Tallinna

Margit Siim, UNESCO Eesti Rahvusliku Komisjoni kultuuriprogrammide koordinaator

2.-4. septembrini toimuv rahvusvaheline seminar „Vabaühenduste roll vaimse kultuuripärandi kaitse konventsiooni rakendamisel“ toob Tallinna ligi 50 eksperti Eestist, teistest Euroopa riikidest, rahvusvahelistest vabaühendustest ja UNESCOst.

Kogu maailmas luuakse üha enam seltse ja ühinguid oma kultuuri hoidmiseks ja edendamiseks. Eesmärgistatud ühistegevus pakub rõõmu ja hõlbustab koostööd nii teiste vabaühenduste kui ka riigiasutustega. Kolme seminaripäeva jooksul saavad osalejad vahetada kogemusi ning arutleda selle üle, mida tähendab vaimse kultuuripärandi kaitse ja kuidas hoida pärandit elavas kasutuses.

Vaimne kultuuripärand hõlmab kombeid, tavasid, teadmisi ja oskusi, mis on erinevatele inimrühmadele nende igapäevaelu ja identiteedi osana omased ja olulised, olgu selleks siis seto leelo, hiiu huumor või suitsusaunas käimine. Need põlvkonnalt põlvkonnale edasiantud kultuurinähtused muutuvad koos aja ja oludega ning just nii püsivad need tänapäeva inimeste jaoks tähenduslike ja väärtuslikena.

Tekstiilikunstniku ja Heimtali koduloomuuseumi looja Anu Raua sõnul on osadus pärandiga suur rikkus, mis annab kindluse, jõu ja juured ning elutarkuse: „Kes armastab, see pärib. Kes armastab, see hoiab ja kaitseb, õpib ja uurib, püüab mõista ja mõtestada.“ See ongi seminarile kogunenud vabaühenduste igapäevane töö ja tegevus, mille edendamiseks püütakse Tallinnas üheskoos leida toimivaid koostöömudeleid.

Seminar toimub UNESCO Eesti Rahvusliku Komisjoni ja Rahvakultuuri Arendus- ja Koolituskeskuse koostöös ning Kultuuriministeeriumi ja UNESCO toetusel.

 http://www.rahvakultuur.ee/?s=986

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht