Vanemuise teatri draamatrupp jagas kolleegipreemiaid

Tambet Kaugema

Vanemuise teatri draamatrupi jõulupeol selgitati välja traditsioonilised aasta kolleegipreemia laureaadid, kelleks tänavu valiti Ragne Pekarev, Margus Jaanovits, Marika Barabanštšikova ja Aivar Tommingas.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Naispeaosalisena hindasid kolleegid kõrgeimalt Ragne Pekarevi nimiosa „Koidula veres“, kes edastas mõne häälega Külliki Saldre rolli lavastuses „Kogutud teosed“. Meespeaosalise au läks Margus Jaanovitsile, kelle mitu rolli lavastuses „Võta mind“ hinnati tugevamaks panuseks kui kolleegide Riho Kütsari ja Ott Sepa loomingulised saavutused lavastustes „Koidula veri“, „Sviit“, „Vihurimäe“ ja „Vaene loom vihma käes“.

Parima naiskõrvalosa preemia pälvis Marika Barabanštšikova eredate rollide eest lavastustes „Koidula veri“, „Sugar ehk Džässis ainult tüdrukud“ ja „Sviit”. Parima meeskõrvalosa tiitel läks Aivar Tommingale rollide eest lavastustes „Ruja“ ja „Detektiiv Lotte“. Vaid mõne hääle vähem said kummaski kategoorias Vanemuise uued draamanäitlejannad Maria Soomets ja Maarja Mitt rollide eest „Detektiiv Lottes“ ning Jüri Lumiste osaluse eest lavastustes „Koidula veri“ ja „Vaene loom vihma käes“.

„Kui Tommingas ja Barabanštšikova olid laureaadid ka eelmisel aastal ning on seda olnud ka mitmel eelneval korral, siis Pekarevile on see esimene kolleegipreemia ja Jaanovitsil esimene tunnustus meespeaosalisena,“ märkis teatri draamajuht Sven Karja. „On heameel tõdeda, et kolleegid jaksavad oma pingelise töö kõrvalt märgata ja tunnustada ka noore kolleegi esimest suuremat õnnestumist, aga ka juba mõnda aega teatris töötanud kaasnäitleja uudset ja huvitavat avanemist.“
Parima draamatrupi baasil valminud lavastuse preemia läks ülekaalukalt suvelavastusele „Ruja“, mille tõid lavale Tiit Ojasoo ja Ene-Liis Semper. „Järgnesid tihedas konkurentsis „Võta mind“ ja „Kogutud teosed“, vastavalt Ingomar Vihmari ja Eva Klemetsi lavastuses,“ sõnas Karja.

Eripreemiaga tunnustasid kolleegid Vanemuise kontsertmeistri Ele Sonni tegevust, kes on teinud tänuväärset tööd draamanäitlejate vokaalsel edendamisel.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht