Vapperi fotoakadeemia

Kalev Vapper

Kolmapäeval 17. XII kell 19.15 avatakse eksperimentaalse kunstniku ja õppejõu Kalev Vapperi (26) rajatud Vapperi fotograafiaakadeemia I lennu diplominäitus. Näitus „Vapperi fotograafiaakadeemia – võim ja võimetus“ avaneb suure peo ja performatiivsete etteastetega Tartu Kultuuritehases. Akadeemia laiemaks sihiks oli asjaarmastajate valdkonnaülene ja sisuline harimine ning nende loomingu veenvuse ja kvaliteedi tõstmine.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

„Olete suure õnnega koos, sest saate näha majandusmagister Maarika Muuga (kunstnikunimega Marra!) ja meedianõunik Ülo Veldre töid. Nende truu kursusekaaslane ärimees Ivar Dembovski on aja nappuse tõttu akadeemilisel puhkusel ning ei saa väljapanekul kahjuks osaleda. Majanduslangus nõuab oma!“ selgitab Vapper.

Näitus on integreeritud veebikeskkonda meediakunstnik Taavi Suisalu poolt ning saab ülemaailmselt nähtavaks keset näituse avatseremooniat kell 21.15.

„See, et näitus endale viimaks virtuaalpanka ruumid uuristas, juhtus protsessi käigus ja polnud sugugi ette planeeritud. Lähtusin pidevalt klassikalisest näitusemudelist ja elasin teadmisega, et väljapanek tuleb suurde väikese kiriku mastaapidega ruumi, mistõttu kaalusin interjööri otstarbekaks täitmiseks ka iseenda näitusel osalemist. Viimasel hetkel selgus, et kultuuritehases on vahepeal maid jagatud ja nimetatud saali pääseb vaid teatud kindlate ürituste raames, vastava seltskonna, muusika ja meeleolu saatel. Seda tundus liiga palju, mistõttu otsustasimegi, et teeme vabrikus küll vinge avamisürituse, kus virtuaalne ja reaalne ruum kirglikult ja kuumalt ristuvad, kuid hiljem jääb näitus vaadeldavaks ainult veebis. Seega oleks tark kindlasti kohale tulla!“ õhutab akadeemia eestvedaja.

Näituse „Vapperi fotograafiaakadeemia – võim ja võimetus“ sisuliseks analüüsiks on kohale kutsutud Leedu fotokunstnik Joana Buividité. Inimestega tegeleb loovteraapiagrupp VapperHintsRandPlatsThetloff  ning meeleolu loovad diskorid Alan Proosa, Askyl ja Chungin. Õhtu käiku ja inimesi jäädvustab noor fotokunstnik, vabal ajal ka staarfotograafiks pürgiv Ahto Sooaru.

Vapperi fotograafiaakadeemia alustas oma tegevust 1. oktoobril ning võttis vastu kõik, kes olid end Tartu Kõrgema Kunstikooli Täienduskoolituskeskuse kaudu registreerinud, hoolimata taustast või eelnevatest kogemustest. Tunnid toimusid igal kolmapäeval kell 18.00 – 21.15 ning käsitletud teemade hulka kuulusid narratiiv, valgus, perspektiiv, ruum ja maastik, loodusfoto, dokumentalistika, portree, fotolavastus, fiktsioon, pilt ja tekst, kontseptualism, installatsioon ja mixed media. Ühel tunnil osales akadeemia töös külalisõppejõuna ka maalikunstniku taustaga kunstianalüütik ja –fanaatik Kaire Nurk.

Näitusele hakkab pääsema veebiaadressilt: akadeemia.art.tartu.ee

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht