Viljandi pärimusmuusika festival kuulutas välja teema

Katre Ratassepp

Viljandi pärimusmuusika festival võtab järgmisel aastal tähelepanu keskmesse muusikute ja pillimeeste individuaalse meisterlikkuse, festivali teemaks kuulutati „Soolo!“.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

„Tahame juhtida tähelepanu pärimusmuusiku ühele tähtsamale oskusele – mängida üksi ja teha seda nii veenvalt, et kogu küla tantsib,“ selgitas festivali pealik, Eesti Pärimusmuusika Keskuse juht Ando Kiviberg. „Veel saja aasta eest peeti tantsupidu maha enamasti ainult ühe pillimehe saatel. Selline pillimees pidi olema hea ja nakatava mängustiiliga värvikas isiksus. Oma festivali teemaga tahamegi au sisse tõsta üksikpillimehi ja nende isikupärast mängustiili.“

Samal ajal ei pea pärimusmuusikasõbrad korraldajate kinnitusel kartma, et festivalist kujuneks vaid sooloetteastete jada. „Tulevad ka suuremad kooslused, lihtsalt kõik peavad olema ka eraldivõetult meisterlikud pillimehed ja laulikud. Tahame kindlasti laiendada ka esinejate geograafiat. Usun, et see on festivalisõpradele meeldiv uudis,“ sõnas Kiviberg.

XVII Viljandi pärimusmuusika festival toimub 23.-26. juulil. Täpsem programm ja piletiinfo kuulutatakse välja uuel aastal. Seni on kõik kunstimeelega pärimusmuusikasõbrad oodatud 30. jaanuarini osalema festivali visuaalse tunnuskujunduse konkursil, mille täpsemad tingimused leiab veebilehelt www.folk.ee/festival. Samuti saavad kõik pillimehed, laulikud ja muusikakooslused kuni 1. veebruarini saata festivali korraldajatele oma helinäiteid, kandideerimaks esinema suve oodatumail muusikasündmusel.  
Viljandi pärimusmuusika festivali korraldab MTÜ Eesti Pärimusmuusika Keskus, kelle tegevuse eesmärgiks on Eestile omase muusikakultuuri arendamine ja tugevdamine. Festivali suurtoetaja on Saku.

Lisainfo:
Ando Kiviberg
Eesti Pärimusmuusika Keskuse juhataja
434 2050, 524 0069
ando.kiviberg@folk.ee
www.folk.ee
 
Katre Ratassepp
Eesti Pärimusmuusika Keskuse avalike suhete juht
434 2059, 509 6650
katre.ratasepp@folk.ee
www.folk.ee

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht