Villu Plink “Umbluu” Hop galeriis

Hop

Villu Plink

UMBLUU

21.09. – .09.10. 2012

Hop galerii

Tallinn

Näituse avamine neljapäeval 20.09.2012 kell 17.00. – 20.00.

Villu Plink on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia ehte- ja sepakunsti osakonna 2002. aastal, täiendanud end New Yorgis, töötades Ilja Kabakovi assistendina ja kaitsnud interdistsiplinaarsete kunstide magistrikraadi 2006. aastal. Alates 1995. aastast on Plink osalenud paljudel kohalikel ja rahvusvahelistel kaasaegse kunsti näitustel.

Olles ülimalt produktiivne ja erinevate valdkondade vahel liikuv jagab ehtekunstniku taustaga Plink end mitmele jumalale. Tihtipeale võibki jääda segaseks, et kas tegemist on ikka sama mehega kes saeb ülima kannatlikkuse ja pühendumusega filigraanseks ehteks karmi terast või lahkab „murumütsi ja rahvusmustriga põlvikuid“ kandes iseenda ja eesti rahva identiteeti järjekordses videoinsatlatsioonis.

Seekord on Hop galeriis välja pandud objektid „Väga vaikselt“. Valmimisaastaks 2012.

V.Plink:

„Olen viimase aja tööd koondanud ühisnimetaja UMBLUU alla. Eks nad natukene segased lood ka ole. Päris lugudeks ei saa neid kõiki ka nimetada, osad kipuvad lause fragmentideks jääma.

Antud näitusel esitlen ühte sellist, VÄGA VAIKSELT.

Ma ei ole nii otseselt ennast varem portreteerinud, kuid kuidagi on see teema just praegu mulle eriti oluliseks muutunud. Püüda ennast kuidagi otse tabada, mitte ilustada, kuid teha seda vahendeid ja materjale valides.

Igatahes on need tööd kuidagi väga vaikselt kasvanud … sama vaikselt nad ka kahanevad.“

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht