Vjatšeslav Koleitšuki loeng KTIs 30.08

Karin Nugis

Neljapäeval, 30. augustil kell 17.00 toimub EKA Kunstiteaduse instituudis (Suur-Kloostri 11, ruum 103) Nõukogude kunsti ja arhitektuuri seminaride sarja järjekordne üritus, Moskva Arhitektuuriinstituudi professori Vjatšelav Koleitšuki loeng oma loomingust 1960-1980. aastatel.  

Vjatšelav Koleitšuk (s 1941) on arhitekt, kunstnik ja disainer, Vene kineetilise kunsti üks pioneere. Ta on lõpetanud Moskva Arhitektuuriinstituudi, olnud 1960. aastatel rühmituse “Dviženie” liige ning rühmituse “Mir” asutaja. 1970. aastatel töötas Koleitšuk Üleliidulises Arhitektuuri ja Arhitektuuriajaloo Teadusliku Uurimise Instituudis NIITI, kus tegeles mh. isepüstituvate konstruktsioonide ja sellest hiljem tuletatud isepüstituva maja projektidega. Ta on töötanud ka Üleliidulises Tehnilise Esteetika Teadusliku Uurimise Instituudis VNIITE ning on kirjutanud arvukalt artikleid eksperimentaalsest arhitektuurist, disainist, kineetilisest kunstist ning avaldanud monograafia “Kinetizm” (Galart 1994). Koleitšuk oli ka kunagise kultusfilmi “Kin-dza-dza” (1986, rež. Georgi Daneliya) kunstnik.  

Vjatšeslav Koleitšuki loeng toimub seoses KTI korraldatud näitusega “Me metamorfne tulevik. Disain, tehniline esteetika ja eksperimentaalne arhitektuur Nõukogude Liidus 1960-1980” (kuraatorid Andres Kurg ja Mari Laanemets) mis on Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis avatud veel kuni 2. septembrini. 

Olete oodatud!

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht