Võru Linnagalerii uudikiri!

Jana Huul

3.-27. septembrini 2012 saab näha Võru Linnagaleriis:

Ungari fotograafi István Csaba Sánta näitust „Jazzonance“. Aastaid vabakutselise fotograafina tegutsenud kunstnik on pildistanud muuhulgas ka mitmed Jazzkaarel esinenud kuulsusi.

István Csaba Sánta (1978, Sepsiszentgyörgy) kolis Transilvaaniast Budapesti, kus lõpetas 2002. aastal fotokooli. Samal aastal kohtus ta prantsuse fotograafi Henri Cartier-Bressoniga ning hiljem tšehhi fotograafi Josef Koudelkaga, kes suuresti mõjutasid Sánta elukutsevalikut.

2004. aastast kuulus István Csaba Sánta Ungari Pressifotograafide Liitu, praegu on ta Ungari Ajakirjanike Assotsiatsiooni liige. 2008. aastal võeti ta jazzifotograafina Ungari Jazziföderatsiooni liikmeks. Fotograafi tööd on osalenud mitmetel näitustel ning võitnud erinevaid auhindu. 2007. aastal võitis ta Ungari Pressifoto auhinna kunsti kategoorias Aafrika jazzlaulja Simphiwe Dana fotoga.

———————

Eesti kunstnik ja kirjanik Marje Ernits´a siidimaali näitust „Raamimine“ . Ernits on õppinud Tartu Riikliku Ülikooliajalooteaduskonnas. Kunstihariduse on saanud Tartu Kunstikoolist, mille lõpetas ta 1972. aastal. Diplomitööks oli vasekohrutustehnikas seinapannoo, mida juhendas Aleksander Suuman. Autori kunstiloomingust moodustab suurema osa maal (pastell, akvarell, õli), millega on ta esinenud näitustel nii Eestis kui ka väljaspool.

Kunstnik Ernits eksponeerib näitusel siidimaali tehnikas töid, uurimaks sobivusi, kuidas oleks võimalik kujutavat kunsti raamimine (vormistamine) nii, et see muutuks tarbekunstiks (tarbitavaks) ja oleks samal ajal ka kunstniku vaba looming (kujutav kunst).

———————-

Võrumaalt pärit skulptor Marju Vaher´i isiknäitust “Poiss ja tüdruk”. Marju Vaher on lõpetanud Tartu Kunstikooli ja Eesti Kunstiakadeemia bakalaureuseõppe skulptuuri erialal, täiendanud end Stuttgardi Riiklikus Kunstiakadeemias keraamika erialal, Eesti Kunstiakadeemia õpetajakoolituses ja Valencia Polütehnilises Ülikoolis, Hispaanias. 2009. aastal kaitses Marju Vaher magistrikraadi Eesti Kunstiakadeemias rahvakunsti ja kultuuriantropoloogia erialal.

Marju Vaher tutvustab enda näitust nõnda:“ Inimesed peegeldavad üksteist, mistõttu valime me enda lähedusse enamasti neid, kes peegeldavad meile just me parimaid jooni. Seevastu need, kes peegeldavad meile me halvimat külge, heidutavad ja vihastavad meid. Ent kui me koosnemegi teiste inimeste peegelduste manifestatsioonidest, siis mis meis üldse on päris ja kui suur osa meist oleme me ISE, kui mitte arvestada teiste kaudu defineeritavat olemust? Või kas me üldse peakski püüdma sellesse süveneda? Niikuinii tuleb meil ju ka leppida inimese sotsiaalse olemusega (st me ei peegelda mitte ainult üksteist, vaid ka ühiskonnas toimuvat).

Ent siiski – kui palju peegeldub minu elus rolli mängivate inimeste portreedes mind? Kas nende inimeste – olgu nad siis poisid või tüdrukud – peegelduste kogum peegeldab ka mind ennast? „

Näituste külastamine on tasuta! E- R 12.00- 18.30. Liiva 13, Võru.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht