XVI Eesti Muuseumide Festival Narvas

23. ja 24. septembril 2013 toimub Narvas XVI Eesti Muuseumide Festival pealkirjaga „Rahvusvaheline muuseum”.

Kahepäevase festivali esimesel päeval toimub konverents „Rahvusvaheline muuseum”, näituste võistlus ning muuseumitöötajate koosviibimine. Teisel päeval on Narva linnuses muuseumide mess ning kolme muuseumi valmimisel oleva püsinäituse tutvustused.
Konverentsi „Rahvusvaheline muuseum” peetakse TÜ Narva kolledži uues hoones. Sel aastal keskendutakse projektidele ja koostööle muuseumidega väljaspool Eestit. Mida tähendab Eesti muuseumide jaoks suhtlemine rahvusvahelisel tasandil, miks see on oluline, millised on olnud parimad praktikad ning millised on tulevikuvõimalused, räägivad Sirje Helme, Kersti Kuldna-Türkson, Kai Lobjakas, Hannelore Juhtsalu ja Maarja Vaino. Plenaarettekande peab Gabriella Gulyas Ungarist, Petöfi muuseumist.

Kell 18.30 antakse Narva linnuses üle Narva linnavalitsuse preemia parimale festivalil võistlevale näitusele. Näitusi hindab žürii koosseisus Reet Varblane (Sirp), Ilmar Valdu (3+1 Arhitektid), Mari Klein (Õpetajate Leht), Viktoria Lutus (Narva Linnavalitsus), Piret Õunapuu (Eesti Muuseumiühing, ERM).

Festivali programmis osalevad Eesti Vabaõhumuuseum „Moodne rehemaja. Arhailise ruumi uuestisünd”, Eesti Ajaloomuuseum „Meie inimesed”, Tartu Linnamuuseum „Tartu aegade tuultes. Fotosid 19. sajandi lõpust kuni tänapäevani”, Tartu Mänguasjamuuseum „Rubiku kuubik”, Eesti Spordimuuseum „Gigantide duell. Eesti ja USA suurheitlused korvpalliväljakutel”, Narva Muuseum „Kroonitud pead Narvas”. Eesti Põllumajandusmuuseum „Biotehnoloogia ja tervislik toit meie laual” (Narva linnuses) ja Narva Muuseum „Lavretsovide kogu Narva Muuseumis” (Narva muuseumi kunstigaleriis). Enamus näitusi jääb avatuks selle aasta lõpuni, täpsem info www.narvamuuseum.ee.

Festivali teisel päeval toimub esimest korda loodetavasti traditsiooniks kujunev muuseumide mess. Muuseumidest on viimastel aastatel saanud olulised teenuseostjad ja -pakkujad. Pakutakse ruumirenti, sünnipäevapakette, koolitusprogramme, toitlusteenusi jne. Muuseumide messi eesmärgiks on omavaheline tihe koostöö, et pakutavates võimalustes paremini orienteeruda. Infojagajateks on messil nii muuseumid ise kui ka lähemad partnerid: disainerid, käsitöömeistrid, turundajad ja teised.

Lisaks messile tutvustavad festivali teisel päeval oma valmimisel olevat uut püsinäitust ja selle strateegiaid kolm muuseumi: Eesti Tervishoiumuuseum (Margus Jurkatam), TÜ loodusmuuseum (Reet Mägi) ja Eesti Rahva Muuseum (Ehti Järv ja Janika Jaanits).

Festivali korraldab Eesti Muuseumiühing ja SA Narva Muuseum, läbiviimist toetavad Eesti Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital ja Narva linnavalitsus.

http://www.narvamuuseum.ee

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht