Daniel Hahta ja Kettuki aasta kunstnike juubelinäitus Kondase keskuses

Blomberg Harri

20. märtsil kell 16 avatakse Kondase keskuses kaks näitust: Daniel Hahta “Itäharju” ja Kettuki aasta kunstnike näitus “Sa ei või kunagi teada, kui ei ole asjas kindel”.

Tegemist on Kondase keskuse kauaaegse koostööpartneri Kettuki külalisnäitustega. Kettuki on Soomes väljaspool peavoolu tegutsevatele kunstnikele mõeldud üleriigiline stuudiote võrgustik. Ühendus asutati 2002. aastal. Algusest peale on nende eesmärk saavutada kunstimaailmas võrdsus ning pakkuda lisatuge vajavatele inimestele võimalusi kunsti õppida ja luua, olgu tegemist elukutseliste või oma lõbuks töötavate kunstnikega.

Daniel Hahta

Alates 2004. aastast on igal aastal valitud Kettuki aasta kunstnik. Tänavu langes au leida paljude suurepäraste kandidaatide seast parim Kondase keskuse juhile Mari Vallikivile. Tema otsusel sai 2024. aasta kunstnikuks Turust pärit Daniel Hahta. Hahta isikunäitusele Kondase keskusse jõuavad viimaste aastate tööd sarjast „Itäharju“, mis on inspireeritud autori kodukoha ümbrusest. Äärmiselt detailsed kindlaid paiku kujutavad pildid jätavad abstraktse mulje, otsekui poleks tegemist maastikega.

Lisaks Kettuki 2024. aasta kunstniku näitusele avatakse ka ülevaatenäitus “Sa ei või kunagi tead, kui ei ole asjas kindel” Kettuki aasta kunstnike töödest 20 aasta jooksul.

Näitused on katseprojektidena osa suurest näitusesarjast “Varjatud maailmade avardumise”, mis kuulub kultuuripealinna Tartu 2024 põhiprogrammi.

Näituse korraldajad on Sirpa Taulu (Kettuki) ning Mari Vallikivi ja Eva Laantee Reintamm (Kondase keskus).

Kettuki aasta kunstnike juubelinäitus on avatud 5. maini ja Daniel Hahta isikunäitus „Itäharju“ 12. maini.

Kondase keskus, Pikk 8, Viljandi.

Avatud: K-L 10-17 (märtsis)

K-P 10-17 (aprillis) ja E-P 11-18 (mais)

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht