Eesti Ajaloomuuseum algatab kogumisaktsiooni, et koguda Teise maailmasõja ajast säilinud lastega seotud esemeid

Eesti Ajaloomuuseum kutsub inimesi appi koguma mitmesuguseid esemeid ja fotosid Teise maailmasõja ajal elanud laste elust, et aidata kaasa samateemalise näituse sünnile. Kogumisaktsioon kestab veebruari lõpuni 2015.

Tänavu möödub 70 aastat Teise maailmasõja lõpust.  See suur sõda on jätnud jälje enamikesse Eesti peredesse.  Praegune vanem põlvkond on läbi elanud õhuhäireid, näinud ja kuulnud pommitamist, kaotanud kodu ja lähedasi. Neist paljud ongi sõja aja lapsed. Sõda sekkus nende mängudesse, kooliskäimisesse, kõikidesse igapäevastesse tegevustesse ja harjumustesse.

Eesti Ajaloomuuseum ja Tartu Mänguasjamuuseum valmistavad ette näitust, mis võimaldaks ka tänapäeva lastel ja noortel heita pilku sõja ajal elanud laste maailma. Milline oli laste igapäevaelu Teise maailmasõja ajal? Millised olid laste hirmud, rõõmud ning mured? Milliseid mänge sõja ajal mängiti? Kuidas kõht täis või riided selga saadi? Milline oli sõja aja lapse lapsepõlv?

Kahjuks on muuseumide kogudesse jõudnud küllaltki vähe sõjaaegseid lastega seotud asju. Kui teil või teie vanematel-, vanavanematel on veel säilinud 1940. aastate esimesest poolest pärinevaid laste esemeid – rõivaid, jalatseid, mänguasju, koolitarbeid, fotosid jmt, kuid ka toonaseid toidunõusid, lastega seotud mööbliesemeid ja muid tarbeesemeid, oleme väga tänulikud, kui olete nõus need muuseumile annetama või näitusele laenama.

Kõigi kogumisaktsioonis osalejate vahel läheb loosi ajakirja 60+ viis aastatellimust.

Lisainfo (materjali jagamise, esemete toomise, laenutamiste või annetamistega seotud küsimused):
Ehti Järv
Näituste ja ürituste juht
ehti.jarv@ajaloomuuseum.ee
Tel: 6968607

Esemeid saab tuua ka koha peale aadressil: Eesti Ajaloomuuseum, Pirita tee 56, Tallinn. Palume lisada juurde märgusõna „Lapsed Teises maailmasõjas“ ja oma kontaktandmed.

Kõigile kogumisaktsioonis osalenutele korraldab muuseum tänuürituse näitusel lastest Teises maailmasõjas, mis avatakse Suurgildi hoones tänavu mais.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht