Eesti Ajaloomuuseumi teemaõhtu “Eeslinn kui miljööala. Mida, kuidas ja kas eeslinnas kaitstakse – Kalamaja näide.”

Eesti Ajaloomuuseumi teemaõhtu “Eeslinn kui miljööala. Mida, kuidas ja kas eeslinnas kaitstakse – Kalamaja näide” 15. jaanuaril 2014 kell 18 Suurgildi hoones.
Eesti Ajaloomuuseumi näituse „Algused ja lõpud. Eeslinnast kesklinnaks“ teemaõhtud jätkuvad järgmisel neljapäeval, 15. jaanuaril 2015 kell 18.00 Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoones (Pikk 17, Tallinn) ajaloolise puithoonestuse ning selle väärtustamise teemal Tallinna Kalamaja linnaosa näitel.
Teemaõhtul tutvustatakse kunagist eeslinna kui tänapäevast miljööala ning tehakse juttu selle kaitsest. Kuidas said nn kõdurajoonidest miljööalad? Kui palju on alles kuivkäimlaid? Muinsuskaitse ja restaureerimisspetsialist TRIIN TALK  (Muinsuskaitseamet) räägib Tallinna puitarhitektuurist – selle levikust, hävingust ja allesjäänud asumite taasväärtustamisest. Ettekandes vaadeldakse, kuidas on miljööalade hoonestus ja elanikkond muutunud pärast kaitse kehtestamist ja mida kujutab endast kalamajafikatsioon.
Ettekande järel toimub ringkäik näitusel „Algused ja lõpud. Eeslinnast kesklinnaks“, kus on võimalik nautida kunagise eeslinna miljööd läbi vanade fotode ning näha paljusid eeslinnas kasutatud esemeid. Ringkäiku juhib näituse kuraator KRISTA SARV.
Sissepääs üritusele sooduspiletiga 3 eurot.
Palume eelregistreerida.
Järgmine teemaõhtu toimub neljapäeval 5. veebruaril 2015 kell 18, mil TRIIN OJARI (Eesti Arhitektuurimuuseum) räägib 21. sajandi arhitektuuripildist tänases linnasüdames.
Kasutage suurepärast võimalust tulla pärast tööpäeva keskaegsesse gildimajja moodsasse muuseumi!
Teemaõhtu neljapäevadel on Suurgildi hoone kõigile avatud kell 10-20.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht