Eesti Arhitektide Liidu aastanäitus Uue Kunsti Muuseumis

vaade003-2_foto-arh-liitEesti Arhitektide Liit ja Pärnu Uue Kunsti Muuseum kutsuvad lasteaia-teemalisele arhitektuurinäituse avamisele Uue Kunsti Muuseumis (Esplanaadi 10) reedel, 24. aprillil kell 16.
Tegemist on Arhitektide Liidu aastanäitusega „Mängiv inimene“, mis käsitleb lasteaedade arhitektuuri. Välja on pakutud kaheksa visooni, missugune võiks olla lapse arengut toetav ruum (üks foto manuses).
Huvilistele teevad kuraatorid Karin Tõugu ja Kadri Klementi (b210 arhitektid) ringkäigu näitusel, selgitavad näituseprojekte ja räägivad vestlusest lasteaias Väike Päike kerkinud mõtetest ning vastavad publiku küsimustele. Eriti ootame kõiki lasteaedade töötajad ja teisi haridusvaldkonna esindajaid, samuti lapsevanemaid, kõiki, kes soovivad kaasa mõelda laste kasvukeskkonna teemadel.
Näitus jääb Pärnu Uue Kunsti Muuseumis avatuks 28. maini.

***
Näituse jaoks on oma lasteaiavisiooni loonud kaheksa arhitektide tiimi: Hanno Grossschmidt, Mark Grimitliht, Tomomi Hayashi (HGA), Mirko Traks, Henn Runnel, Karin Bachmann (KINO Maastikuarhitektid), Mari Rass, Larissa Kondina, Ott Alver, Alvin Järving, Kaidi Põder (Arhitekt Must), Maarja Kask, Ralf Lõoke, Helin Kukk (SALTO), Vahur Sova, Andres Kull (Teigar Sova Arhitektid), Margit Argus, Margit Aule, Mae Köömnemägi, Liisa Valdmann (KAOS Arhitektid), Joel Kopli, Koit Ojaliiv, Juhan Rohtla, Eik Hermann (KUU Arhitektid), Katrin Koov, Kalle Komissarov, Eve Komp ja Grete Veskiväli.

Esindatud on nii uued noored tulijad kui juba kogenud tegijad Eesti arhitektuurimaastikul, kes esitlevad oma ettepanekut sellest, missugune peaks olema see last arendav ruum, mis pakub ohtralt võimalusi erinevateks tegevusteks. Iga projekt kannab endas arhitektide isikupärast käekirja ning lisaks ideedele on väga mitmekülgselt esitatud maketid põnev materjal arhitektuurihuvilisele publikule lähedalt uurimiseks. Lennukad visioonid ei tähenda alati midagi teostamatut: nagu selgus vestluses lasteaia töötajatega, on kõik ideed ka praktikas kasutatavad ning hea stardipunkt diskussiooniks lastele disainitud keskkonna üle.

Näitusega kaasneb kataloog, kus on ülevaade kõigi kaheksa osaleja projektidest, intervjuu lasteaia Väike Päike töötajatega ning filosoof Eik Hermanni essee mängu teemal. Näitust saadab graafilise disaineri Epp Õlekõrre loodud visuaalne identiteet igaühe kujutluste ruumis tegutsevate aktiivsete tegelastega, kes on jõudnud nii plakatile kui kataloogi lehekülgedele.
Kataloogi saab alla laadida aadressilt: www.arhliit.ee/publikatsioonid/raamaturiiul, paberil kataloog on saadaval kunstipoes.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht