Eesti Arhitektide Liidu aastapreemiale esitati tänavu rekordarv kandidaate

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Äsja lõppenud Eesti Arhitektide Liidu (EAL) aastapreemia konkursile esitati rekordilised 19 tööd ja väikeobjekti preemiale 24 tööd. Liidu presidendi Katrin Koovi kinnitusel on tavapärasest suurem kandidaatide arv märk ehitusturu elavnemisest, aga ka sellest, et arhitektide jaoks on oma tööde esitlemine avalikkuses olulisemaks muutunud.

„Väikeobjekti kategoorias võib sel aastal märgata tavapärasest enam noori autoreid, mis on hästi positiivne suundumus,“ sõnas EALi president Katrin Koov. „Mõlema preemia kandidaatide hulgas on tase kõrge ning see annab kindlust, et Eesti arhitektuuris on olemas nii innovaatilisust kui ka kogemusi ning need on omavahel hästi tasakaalus.“

Koovi kinnitusel on mõlemas kategoorias tööd eriilmelised ja asuvad üle Eesti väga erinevais paigus, mistõttu on üht kindlat tunnusjoont neis keeruline välja tuua. „Kahtlemata saab žürii töö olema selle võrra keerulisem, sest tugevaid kandidaate on tõesti palju,“ lisas Koov.

EALi aastapreemia osas langetab traditsiooniliselt otsuse üks sõltumatu välisarhitekt, kelleks sel aastal on Sami Rintala – Soome arhitekt, silmapaistev mõtleja, kontseptuaalne kunstnik, eetilise arhitektuuri eest seisja ning oma kätega ehitaja. Rintalal on ka Eestiga tihedad sidemed, kuna ta käib siin sageli tudengeid juhendamas. Preemia eesmärk on tõsta esile ja tunnustada üht valminud silmapaistvat arhitektuuriteost ning selle autorit projekteerimise eest.

Väikeobjekti preemia VÄIKE 2016-2017 osas langetab valiku žürii, kuhu kuuluvad arhitekt Ülar Mark, maastikuarhitekt Terje Ong, kunstikriitik ja kuraator Rebeka Põldsam, disainer Ilona Gurjanova ja Läti arhitekt Austris Mailitis. EALi väikeobjekti konkursil osalevad arhitektuursed väikevormid, väikesemahulised ehitised ja maastikulised objektid.

Mõlemas kategoorias valitakse esmalt välja nominendid, mis tehakse teatavaks käesoleva aasta septembris. Preemiasaajad selguvad 6. detsembril Salme kultuurikeskuses toimuval arhitektuuripreemiate pidulikul auhinnatseremoonial.

EALi aastapreemia suurus on 5000 eurot ja väikeobjekti preemia 4000 eurot, mille väljaandmist toetab Eesti Kultuurkapital.

Mullu pälvis Eesti Arhitektide Liidu aastapreemia Eesti Rahva Muuseumi hoone Tartus Raadil

Väikeobjekti preemia anti viimati välja 2016. aastal ning see läks jagamisele projektide KODA by Kodasema ja Metsakõlakojad RUUP vahel.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht