Eesti illustratsiooninäitus Itaalias

Itaalias, Sardiinia saare ühes suurimas linnas Sassaris avatakse 5. juulil kell 18.00 vendade Grimmide muinasjuttudele pühendatud Eesti illustratsiooninäitus “Elas kord…”.
Juba teist aastat Itaalias ringlev Eesti illustraatorite näitus “Elas kord…” on jõudnud Sassarisse Sardiinias. Näitus jäi Itaaliasse veel teiseks aastaks, kuna selle vastu oli mullu  Aostas, Materas, Roomas ja Agnanis väga suur huvi ning paljud Itaalia omavalitsused soovisid seda eksponeerida ka oma piirkonnas.
Eesti lasteraamatute illustraatorite Grimmi muinasjuttudest inspireeritud näitust saab Sassaris näha linna ühes olulisemas ekspositsioonisaalis Palazzo di Cittá.
Mõte pühendada Itaalias ringlev Eesti illustratsioonide näitus “Elas kord…” just vendadele Grimmidele tekkis korraldajatel seetõttu, et paljud Grimmide lood on ümber kohandatud XVI – XVII sajandi Napoli õukonnapoeedi ja rahvaluulekoguja Giambattista Basile muinasjuttudest, näiteks “Hansuke ja Greteke”, “Uinuv kaunitar”, “Saabastega kass” ja paljud teised.
Näituse kuraator Viive Noor selgitab: “Näitus sai väga mitmepalgeline alates kunstnikest, kellest noorimad alles alustavad oma loometeed ja vanemad on jõudnud oma elatud aastatega jätta märgatava jälje meie kunstilukku. On töid, mille adressaadiks on lapsed, on töid, mille adressaadiks on suured inimesed. Aga nagu muinasjuttude puhul ikka: Igaüks leiab oma.”
Itaalia kunstikriitik Arnaldo Colasanti ütleb:” See, mida sellel näitusel näeme, on mõneti väga euroopalik kunst, kuid see pole saksa graafika ega itaalia ajakirjaillustratsioon. Eesti illustraatorid paistavad silma Euroopas uudse ja omalaadse stiiliga, mis itaalia vaatajat köidab. Muinasjutt on samas alati ühe riigi kultuuri ja kunsti tutvustamiseks suurepärane valik, sest me kõik tunneme Grimmi muinasjutte. Seda näitust vaadates muutume justkui uuesti lasteks, kuid samas mõistame, mis meist elu jooksul täiskasvanud on teinud.”
Näitust saadab itaalia ja inglise keelne kataloog, millele on kirjutanud eessõna kuraator Viive Noor ning saateteksti kunstiteadlane Vappu Thurlow.
Näitusel on väljas 59 tööd 20. Eesti illustraatorilt, nende seas Sveta Aleksejeva, Anu Kalm, Kristi Kangilaski, Kadi Kurema, Anne Linnamägi, Regina Lukk-Toompere, Ülle Meister, Tiia Mets, Jüri Mildeberg, Piret Mildeberg, Gerda Märtens, Viive Noor, Juss Piho, Anne Pikkov, Ulla Saar, Kertu Sillaste, Catherine Zarip, Tiina Mariam Reinsalu, Maarja Vannas-Raid ja Urmas Viik.
Eesti illustratsiooninäitusi on eksponeeritud pea kogu maailmas – näiteks Euroopas, Venemaal, Jaapanis ja USAs.
Itaalias ringlev näitus  on omalaadne seetõttu, et kõik tööd on tehtud ekstra selle ekspositsiooni jaoks.
2. juulil toimus Eesti illustratsioonikunsti tutvustav üritus ka Sitsiilias, Siracusas, kus Eesti Kujundusgraafikute Liidu raamatugraafika sektsiooni esimees ja kuraator Viive Noor kohtus kunstisõprade ja üliõpilastega tutvustamaks Eesti illustratsioonikunsti koolkonda.
Näitust “Elas kord…” korraldavad Eesti Lastekirjanduse Keskus ja Itaalia Eesti Selts, seda rahastavad EV Kultuuriministeerium, Eesti Kujundusgraafikute Liit, Sassari linnavalitsus, Ischia maakonnavalitsus, Irsina linnavalitsus ja Matera provints ning seda toetab EV Suursaatkond Roomas.
Eesti illustratsiooninäitus jääb Sassaris avatuks 20. augustini ja seda saab külastada T-R kl 10.00 13.00 ja 15.00 – 18.00 ja L 10.00 – 13.00. Sissepääs on tasuta.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht