Eesti kaasaegse maalikunsti 2016 a. ülevaatenäitus “Muutuv ja muutumatu” Uue Kunsti Muuseumis

poster2C3-HALL---FINALwebMUUTUV JA MUUTUMATU
Eesti kaasaegse maalikunsti 2016 a. ülevaatenäitus.
Pärnu Uue Kunsti Muuseumis.
01.aprill -22.mai 2016
Eesti maalikunsti raudvara ei ole oma enamuses pidanud vajalikuks suhestuda iga uue, metropolidest siia jõudva tuule/tuulekesega – väljendusvahendite teisenemine nende kunstnike loomingus on pigem pidev, aeglane ja katkematu protsess, ja märgatav vaid eriala peensustega kursisolevatele kolleegidele ja maalikunsti kiindunud kunstipublikule. Kavandatav näitus toob ühe katuse alla võimalikult erinevad praktikad ja kunstnike põlvkonnad, luues kontrasti- või samastumise printsiibil intensiivse maalimaastiku.
Näitusele on kaasatud ka nende kunstnike looming, kes projektipõhiselt maalikunstiga tegeledes loovad uusi vaatenurki maalikunstile. Alates 1970-ndatest on maalikunsti eksponeerimise tavades ühe enam märgatav suund esitada maalikunsti installatiivsete ruumikunstide osana, või/ka maalikunsti tavapärasest erinevatel alusmaterjalidel – maalingud seintel/kiledel, suureformaadilised tööd paberil, maalikunsti sümbioosid video- ja valguskunsti projektsioonidega jne.
Eriala vaimse tervise huvides on samaväärselt aktuaalne nii võime muutuda, teiseneda, integreerida endasse uusi lähenemisnurki kui võime säilitada püsiväärtusi – nimetame neid siin sõnaga “muutumatud”.
Näitusest on maalikunstnike liidu liikmete kõrval kutsutud osa võtma maalieriala üliõpilased Eesti Kunstiakadeemiast, Tartu Ülikooli maalikunsti õppetoolist ja Tartu Kõrgemast Kunstikoolist.
Näituse kuraator / kontseptsioon ja kujundus: Jaan Elken , Tartu Ülikooli professor (jaan.elken@eaa.ee, tel 5540544)
Näituse korraldus: Mari Roosvalt, EKA avatud akadeemia professor (mari.roosvalt@artun.ee, tel 5514039)

Uue Kunsti Muuseum
Esplanaadi 10, Pärnu
Avatud iga päev 9 – 19.00
www.mona.ee | muuseum@chaplin.ee | Tel 44 30 772
https://www.facebook.com/Museum.of.New.Art

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht